Zpět

Levicovi polityci chystaju kontroly domacnosti

Text 25.10.2011

Tuž konečně na to kdosik přišel. Lude su potvory a bez duraznych kontrol, pokut a tělesnych trestu nebudu nikdy fungovat tak, jak byzme si my, polityci, představovali. Jakysik chytry, nebojacny synek z levicove ODS, kereho zrobili Minystrem smradlaveho luftu (oficijalně Minyster životniho prostředi), na to přišel, a přichazi s prvnim kontrolnim mechanyzmem, kery zrobi ve všem pořadek.

Je to pochopitelne. Bo enem na Ostravsku, v době krize a totalniho šetřeni, planuje tento fajny minyster rozdat z mojich peněz dvacet milijonu žebrakum, keři nemaju na to, aby se pořidili lepši kotel na dřevo či jakysik jiny sajrajt.

S kontrolama domacnosti su v tomto prostoru dluholete zkušenosti. Doporučoval bysem proto robit kontroly mezi 3-6 hodinu rano. To je vyhodne, bo všeci su doma, je klid, a jakakoliv akce bude mět široku odezvu. Doporučuju proto robit velky hluk. Zvonek netřeba použivat, lepši bude, když tři chlopi začnu naraz buchat na dveře s jakusik fajnu naučenu formulku – třeba:“ Zaubr Luft Policaj! Odevřete nebo vam vyrazime dveře!“ Bo majitel baraku dopředu suhlasil s kontrolu, ani bysem nečekal na odevřeni a po deseti sekundach bysem vyrazil dveře.

Vyhodne by tež bylo, kdyby se nemuselo čekat na vyroky naši justyce. Idealni je potrestat provinilce přimo na mistě činu. Každy by měl mět sepsane denni protokoly o tym, v kolik hodin, v jakem množstvi a jakym materijalem topil. Každy by měl mět denni protokol o provedenem odběru vzorku šlamu, ověřenym statni zkušebnu, kery by prokazal, že netopi PET flaškama, polestyrenem, nebo dokonce velbludim trusem, kery je pro smrad ve vesnici nejhorši. V připadě jakehokoliv prohřešku by bylo vhodne zhromaždit celu vesnicu a egzemplarně cypa potrestat před nastupenu jednotku.

Tuž a jak se kontroly pod vedenim mistnich starostu osvědči, cesta pro socijalni osvětu je volna. Možeme začat kontrolovat, jestli lude doma nesviti žarovkama neschvalenyma EuroSajuzem. Jestli nežeru špatně zakřivene banany. Jestli děcka nenafukuju balonky bez dozoru dospělych. Jestli nenadavaju na vladu, prezidenta a EuroSajuz. Jestli nechčiju do umyvadla a spravně zvedaju prkenko na hajzlu. Jestli neonanuju a nesměju se vic, než doporučuje lekař nebo lekarnik. Jestli nechlastaju vodu enem tak, z vodovoda, bez patřičneho optymalniho složeni optymineralu.

Kura, ja kdybysem byl minyster, to byste deprem viděli. To byste museli skakat tak, jak ja bysem piskal. Ale počkejte, muj čas deprem přide, až Mordor zvitězi….

Originalni text o prvnich statnich kontrolach v domacnosťach tady.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář