Zpět

Nebojte se bránit

Text 13.12.2019

Ten kdo se rozhodne vraždit lidi kolem a zabít jich co nejvíc, vždy se bude snažit jít tam, kde bude očekávat nejmenší odpor. Kde bude čekat lidi neozbrojené. Kde bude čekat to, že se na místě dlouho neobjeví někdo se zbraní. No a buď státy, kde občanům berou jejich legální soukromé zbraně nebo i sebeobranné prostředky, například některé státy na západ od nás, nebo i tam, kde jsou u nás tabulky s přeškrtnutou zbraní, budou vždy lákat pozornost takových lidí, agresorů. Takový člověk uvažuje tak že půjde tam, kde svůj čin může dokonat nejlépe. Takže nebojte se bránit. Nebojte se toho. Protože tito lidé vědí, že tam kde se budou lidé bránit, těžko dokonají svůj hrozný čin.

Odzbrojit slušné, zákona dbalé občany, kteří vlastní zbraně legálně… ­- …to znamená jen jediné: odzbrojíte potenciální oběti agresora…

Autor je bezpečnostní expert, který cvičí policejní a vojenské jednotky v nejdrsnějších částech světa, v Afghánistánu, Kongu, Mexiku a mnoha dalších zemích. Patnáct let působil u policie jako instruktor sebeobrany a střelecko-taktické přípravy. Coby lektor ministerstva vnitra po mnoho let organizoval resortní kurzy pro speciální zbraně. Je autorem systému bojových technik s teleskopickým obuškem a spoluautorem dvoudílné učebnice Manuál obranné střelby. Napsal knihu o výuce sebeobrany po celém světě, která vyšla loni na podzim. A obává se, aby Česko nepřišlo o svůj velmi kvalitní zákon o zbraních.

Všechny příspěvky s Pavel Černý

Diskuze:

 1. Zdravím. Nádherný článek pana Černého. On opravdu ten svět spěje někam do ztracena. A dnešní mladí muži jsou už nazýváni chlapy, jen podle toho, co mají v kalhotech. Ne, proboha nejsem zastánce starých pořádků, ale ty dva roky vojny a odloučení měli něco do sebe. Je mi z toho všeho nějak smutno. Dneska vezmete vnoučata do přírody poznávat les, zvířátka a jejich největšì zážitek je (ještě k tomu záporný) že tam nešel internet. Nebo přijde z tréninku s brekem, že z internetu nacvičoval Maradonovu kličku a kamarád mu při ní sebral mìč. A ve škole? Chjo, škoda mluvit. Dřív jsme si spory mezi klukama vyřizovali sami mezi sebou. Dneska kluk urazí holku, druhej mu za to udělà modřinu pod okem a výsledek? Stížnost tatínka a souboj rodičů ve škole mnohdy končící až u soudu. Ne, i za nás se říkávalo, že ta starší generace už mladým nerozumí. Znamená to, že už jsem teda starej. Ty mladý prostě nechàpu.

 2. Paní Galajdová, máte naprostou pravdu. Ještě dvě či tři generace a „chlap“ bude vypadat jako mobil s pytlíkem… 🙁 Blíží se doba, kdy se hrdinství vyskytne jen ve filmech – a to ještě jen pro pamětníky…

 3. „Obávám se,že na vlastní obranu tato společnost už nemá koule….Raději bude trpně čekat,až jak se zachová stát,jak ho bude bránit.Je to vidět všude.lidi jsou už jako ovce!“

  No jo…. ale co je to stát???
  To jsme přece my sami, my voliči… stát sice prezentují nenažraní zbabělí prodejní poslanci, ale my jsme je tam zvolili…. a dovolíme, aby neplnili své předvolební sliby a smáli se nám veřejně do očí….
  Něco je moc a moc špatně… Předvolební sliby se musejí stát závaznými a vymahatelnými, jinak bez trafiky poslance vyhodit.
  A nebo úplně nulová účast ve volbách….???? Nevím….
  Takový „stát“ nás neochrání.

 4. Chlapi už téměř vymizeli a pomalu se vytráceji i muži – protože to, co chodí teď po ulicích a čučí do -phonů a -podů jsou jen osoby mužského pohlaví a ani to při dnešním zákonodárství už není jisté, neboť přírodou určené pohlaví není unijními zákony respektováno.
  Rozmazlení chlapečkové se chlapy nestanou… bojí se rány i zranění… branná povinnost je pro ně jediná záchrana, o kterou ale oni nestojí, protože jsou zvyklí si vyskakovat na rodiče, kterým nezbývá nic jiného než kapitulovat, nechtějí-li synečka uhodit…. vždyť co kdyby si syneček na ně stěžoval, že….
  Jak by takoví spratečci asi nesli vojnu, kde poslouchat prostě musejí… nebo by z vojny udělali švejkárnu ? I to je možné….
  Jsem ráda, že nejsem už mladá a nemusím tedy vybírat z toho, co chodí po venku…
  Celá Evropa ztrácí šanci přežít v konkurenci s národy, které respektují postavení muže jako ochránce a dobyvatele..
  Ti dnešní evropští chlapečkové s nulovou fyzičkou a přilepení na -phony se jim nebudou moci rovnat.
  Prohlásila bych feministky za nepřítele národa a budovala postavení muže – ochránce rodiny a obránce rodné země.
  Tak jak to bylo dřív. Jinak nám není pomoci. Naši předkové moc dobře věděli, co a proč dělají a respektují…. Jen díky jim jsme tu na stejném místě celá staletí…

 5. Super, má naprostou pravdu a jábych k tomu měl snad jen jedinou připomínku. Držitelé legálních zbraní jsou sice slušní, ale nejsou pitomí. 10.12 se stala ta nešťastná věc v Ostravě, mě se 12.12 narodilo dítě. Myslíte že jsem nadřadil samolepku u vstupu bezpečnosti mé ženy a dítěte? Že jsem riziko nějakého Ostravou inspirovaného činu ponechal bez povšimnutí? Kdepak. Svoji legální zbraň jsem měl celou dobu u sebe a děkuji Bohu, že mě žádný šílenec nenutil ji použít. Díky a držte se!

 6. Také to tak vidím. Stát, potažmo naši politici na pud sebezáchovy, na obranu úplně rezignovali. Švýcarsko, malá země to má dobře zorganizované a ani Hitler neměl odvahu je napadnout. Samozřejmě hornatý terén vylučuje použití zbraní těžšího kalibru ale to není jen o tom. Je to otázka vlasteneckého cítění a odhodlání pro obranu země něco udělat. Nákup drahé techniky z USA to v  podstatně nezmění. Jen vykonáváme medvědí službu za někoho, který to ve světě někde pohnojil, měl z toho profit a pak se stáhnul. Při tom nám diktuje povinnost zvýšit výdaje na obranu na 2 % HD. To co se děje kolem nás je alarmující a politici nic. Jó starost o plnou prkenici má přednost. Jsem pro zavedení povinné jednoroční branné povinnosti, aby ti mladí, plný energie , získali alespoň základní dovednosti zacházet se zbraní. V případě válečného konfliktu by to byla katastrofa.

 7. Obávám se,že na vlastní obranu tato společnost už nemá koule….
  Raději bude trpně čekat,až jak se zachová stát,jak ho bude bránit.Je to vidět všude.lidi jsou už jako ovce!

 8. Souhlasím,děkuji,je ještě v tomto střeleném nenormálním světě dost normálních lidí.

Napsat komentář