Zpět

Norská policie nechránila lidi. Musela nejdříve běžet pro zbraně, protože nebyla ozbrojena

Text 16.10.2021

Jak se odehrál nedávný teroristický útok v Norsku? Džihádista, který v minulosti konvertoval k islámu začal lukem na ulici střílet lidi – a tamní policie tomu přes půl hodiny nebyla schopná nijak zabránit, protože nebyla ozbrojená a musela si zbraně běžet napřed nafasovat…

V minulosti jsem si pořídil luk a související vybavení. A budu opravdu doufat, že právě podobné případy, jako tento, nepřinesou do budoucna nějaká třeba omezení, či rovnou zákazy i v této oblasti.

I když Norsko není v EU, nakrásně totiž zase může nějaký aktivní unijní úředník (či rovnou moudrá Evropská komise), ve jménu dalšího boje „proti terorizmu a zločinnosti“ vymyslet podobné restrikce i zde… Dokážu si klidně představit nápady nejen na registraci všech těch „nebezpečných luků“, ale například i na omezení natahovací síly. Jakož snad i počtu šípů, co by mohl mít člověk u sebe či kompletně vlastnit. Či případně kompletní zákaz „ostrých hrotů“… Protože iracionalita těch, co v Bruselu pak podobné věci iniciují, je opravdu bezbřehá. Stejně jako jejich obvyklý, standardní postup. Tedy řešit ne samotnou příčinu problému, ale jen následek.

Míněno nezabývat se tím, proč je v zemích na západ od nás stále více a více fanatiků, kteří se rozhodnou ublížit co nejvíce lidem kolem, ale újma a potrestání je vždy pak paradoxně cílena na samotné nástroje. A vše pak obvykle dopadne na jejich vlastníky a uživatele prostředků, kterými byl dotyčný čin proveden. Následnými plošnými a nesmyslnými zákazy jsou postiženi všichni ti ostatní lidé, co nic zlého nikdy neudělali (a nikdy neudělají) a zničí se jim jen jejich hobby, koníčky a profese…

Odlehčeme to nakonec – zachránci boje za klima by si alespoň mohli oddechnout, poslední čin byl totiž spáchán nanejvýš ekologickým způsobem – tedy bez olověných, životní prostředí „zamořujících“ střel, či dokonce i bez dýmu a škodlivých exhalací…

Alespoň něco, ne?

Všechny příspěvky s Pavel Černý

Diskuze:

 1. Ukotvení práva na držení zbraní v ústavě žádný význam nemá, s ústavou si dnes nikdo hlavu neláme, jak na východ i západ od nás, tak tady.

 2. Je vidět, že kdy tu je rozumný člověk Pavel Černý s podporou veřejnosti, tak to jde a držení zbraní se ukotvilo v Ústavě, což je návod na další změny. Sílu většiny a vůli lidu nikdo nesmí umlčet.
  Jsem nemile překvapen a znechucen, co všechno se nyní může dít na západ od nás.

 3. Bohužel! Bude to přesně tak, jak je zdánlivě s nadsázkou napsáno. V tomto zrůdná absurdita dnešního „svobodného“ západu a všech těch jeho rudých komisařů nezná mezí a vlastně ani zábran.

 4. Svoboda nezná světových stran.Vždy jsem byl za velikou,svobodumyslnou zemi USA.Vždy jsem stál na straně ,pravice,kapitalismu ,demokracie…čili údajně(v té době minulé. konkrétně ), jsem stále hleděl na Západ jako na vzorovou stranu.
  Ne.Nyní je v Rusku víc svobody než na celém tom našem Západě.( At za Západ považujeme LA, Paříž,Bratislavu,-či cokoliv dalšího a za závadný východ považujeme vše na východ od Užgorodu.).
  Nyní je na východ od Užgorodu oproti západu víc svobody.
  Svoboda nezná světových stran.
  A je mi nějak z toho divně.

  Víte snad co se děje v Austrálii?
  A neříkejte, že to ještě nevíte.
  Pokud opravdu nevíte, co se tam děje , pak již žijete v otroctví znamenající , nevědomost a tmu a svázanost.
  V Austrálii, (jako kdysi vzorové/svobodné/kapitalistické/ ), jsou dnes oligarchové(jako za perestrojky v Rusku),/ to je co se týče onoho kapitalismu/, a je tam mín svobod než v Rusku-ale né Rusku z roku 1993,- né Rusku z roku 2018. -dokonce né v Rusku z roku 1989, -ALE MÍN SVOBODY NEŽ V RUSKU Z ROKU 1987.

 5. Jo…. už nám fakt zbývá akorát ten humor…. než nám zakážou i ten…. to je jak ve zlém snu…..

Napsat komentář