Zpět

James Bond – raději zostudit, než zakázat

Text 4.11.2021

O novém, posledním díle nového agenta 007, toho bylo řečeno mnoho. Popravdě, já tu bídu ani vidět nechci. Proč?

Úplně nejlépe to asi vyjádřil můj kamarád, doslovný milovník bondovek, co na to hned běžel do kina. Cituji: „Věděl jsem, že to bude hrozné, a šel jsem na to jen ze studijních důvodů. Bylo to ale ještě o mnoho horší, než jsem čekal. Prostě ti dnešní progresivisté to udělali s Bondem, jako jakýmsi závadovým symbolem staré doby, velmi mazaně. Komunisté, ti by ho kdysi totiž přímo zakázali. Neolevicoví umělci jsou chytřejší – tak se Bonda v rámci vlastního ideologického vnímání světa rozhodli zostudit a dehonestovat. Pomstít se mu tímto a zničit nadobro tuhle představu chlapáckého hrdiny, která se do jejich představy světa rozhodně nehodí – drsný, sebevědomý, odvážný, nezávislý, šovinistický.“

Čekám ještě, kdy podobně nyní vyřeší Indiana Jonese. Přinejmenším ho nechají zemřít, aby už od podobných hrdinů, co by snad byli někomu inspirací, byl už nadobro „klid“.

Všechny příspěvky s Pavel Černý

Diskuze:

  1. Bond mě byl vždy lhostejný,ale umím si představit jak jej zdehonostují,jako když O Nový a H Vítová v pytlakově schovance nám vše dokonale vysvětlí.

Napsat komentář