Zpět

Hysterie u moci?

VIDEO 21.11.2022

Všechny příspěvky s Martina Kociánová

Diskuze:

  1. Co by pomohlo by bylo zacit ucit jiz od prvni tridy o hysterii, jejim vzniku, prizancich a prubehu. Je to jako horecka, kdy svepravnost cloveka klesa po vyvrtce do .. a ten pak ztraci zabrany, nevi, kde mu presne nalezi hranice a ma cim dal tim vetsi strach*/ mu cim dal vice hrabe. Vetsinou to zacina pred konfliktem (takova ta ‚zdrava‘ horecka za ‚dobrou‘ vec napr.), pak dojde ke konfliktu a kratce po nem hysterie pokracuje dal az nakonec vysumi. Pak se bud zadari nebo dojde k dalsimu konfliktu, atd. To je na celozivotni studii. Opravdu, uz deti by se mohli ucit trochu vic sebereflexi a probouzet v nich touhu (spis ji v nich neubijet/zastavovat) vyjadrovat svuj vlastni nazor, protoze je dulezity nejen pro spolecnost, ale predevsim pro ne ( bezestrachu ze ho zbytek splecnosti odsoudi (vylouci). Jestli to nekdo dokaze, tak jen deti. Zde jde totiz o zvladnuti hluboce zakoreneho zvyku ‚nevybocovani‘ – aneb spolecne to zvladneme.
    * S tim narusta i ego.

  2. Fakt labilní teta, jenže v ruce třímá „atomovej kufřík“ a vleče celou zem kamsi. Z našich peněz financuje zabíjení a tvrdí, že je to naše povinnost.
    Martino, zase jste trefila hřebíček na hlavičku.

  3. Pokud má tato vláda, být naším vzorem, pak se nedivím proč společnost vypadá, jak vypadá. Bez zodpovědnosti, bez pokory. Téměř celou historii jsme se někomu klaněli a po revoluci jsme opět udělali to samé..Věřím, že se jednou hujerovství zbavíme, že budeme nakonec donuceni…

  4. Smutný na tom je, že Černochová JE labilní teta, která ovšem, bohužel, spolurozhoduje o naší bezpečnosti 🙄

Napsat komentář