Zpět

Lekly vás léky?

VIDEO 10.6.2023

Všechny příspěvky s Martina Kociánová

Diskuze:

 1. Proboha, lidi…tak žijte zdravě – držte si linii, cvičte, jezte jen zdravé věci, nekupujte laciné šmejdy, necpěte zbytečné léky do sebe ani do dětí, a převezměte odpovědnost za své zdraví. Příroda je plná bylin na úplně všechno, co nepotřebuje zrovna chirurga nebo zubaře. Učte se znát byliny a dělejte si doma léky sami. Já to tak dělám už léta a léky nekupuju. Literatura na tohle téma se volně k dostání i s kompletními návody jak na výrobu a jak dávkovat. Co se dá dělat, neschopnost vlády úplně rozvrací zemi, tak se nedejme a pomožme si. Zvýší se tím vaše nezávislost, tak se učte… možná bude i hůř….. je mi to moc líto, že to tak je, ale přece se nenecháme zahnat až úplně do kouta a předčasně pod kytky….

   1. Zdana si nezaslouzi takovou az urazlivou odpoved. Nasi predci umeli prirodni lekarny vyuzivat a je skoda, ze to vetsina soucasniku uz neumi. Lide jsou zavisli na lecich na elektrine na vsech moznych vymozenostech moderni doby a cim vetsi takova zavislost bude, tim vic se blizi bod, kdy clovek na zemi uz bude cim dal vic zbytecnym druhem, anomalii v prirode, ktera prirozenym vyvojem etapu cloveka na zemi ukonci.

    1. Lidé, kteří jsou těžce nemocní, su zaslouží číst tyto knížecí až hloupé rady?
     Já proti bylinkám nic nemám, ale tady MK popisuje prvky rozpadu zdravotnického systému, ne-li celého státu.
     Už Vám to dochází?

     1. No prave! Pisete lide tezce nemocni…jak se vubec stalo ze jsou tezce nemocni? Vetsina z nich si za svou nemoc muze samo! Nemeli by prave oni cist tyto ,jak uvadite, Knizeci a hloupe rady? To oni jsou povetsinou sami na vine ze jsou nemocni,a cekaji od zdravotnictvi zazraky,misto aby si prave snazili pomoct sami. A prave cist a poslouchat a naslouchat prirode. Ale to prece nejde ze?

    2. Zdena si přesně zaslouží takovou odpověď. Naši předci se průměrem ani nedožívali 30 let. Dost jich zemřelo na epidemie, bakteriologické a virologické nákazy. Hlavně, že jedli zdravě, čistá planeta a tak..

     1. Prave ze zdrave nejedli,jedli jidlo zkazene,nebylo kde skladovat a malo komu se dostavalo jidla certveho a stravitelneho. Ten kdo nemel moznost pestovat na svem policku,byl nucen se zivit vsim co se dalo.

   2. Já bych osobne nebyla tak hrrrr…..Mohu z vlastní 20- ti leté zkušenosti potvrdit na sobě samé, že změnou především myšlení a přístupu k životu lze z člověka závislého na lécích a prognózou už já měla být dávno mrtvá , stvořit téměř zdravou bytost. Já jsem živoucí důkaz, že to je možné.

   3. Opravuji text: Podle meho by jste tam mel jit Vy Karle,na zkouzku kdyz uz si troufate tam posilat jine

 2. Bravo, paní Kociánová. A nedá mi, abych nepopsal nejčerstvější zkušenost ze včerejška. Bydlím v malém městě na severu Čech, kde je dostatek lékáren. Totiž byl, abych tento stav upřesnil. Jejich počet se sice nezměnil, ale změnil se jejich status. Byl jsem šokován výrokem osazenstva některých z nich, že přešly na tzv. „zelený režim“, a tudíž léky na předpisy již v nabídce nemají. Takže ze stávajících osmi lékáren lékáren zůstaly pro ty potřebné tři, kde se tvoří neskutečné fronty, a když přijdete na řadu, dozvíte se informaci, že požadovaný lék na skladě není a v dohledné době asi nebude. Podíval jsem se na net a zjistil, že pandemie tzv. „zelených lékáren“ zachvátila celou českou kotlinu. Bravo, ministerstvo smrtnosti opět exceluje !!!

 3. Problém ohledně nedostatku léků má nejméně tyto tři důvody:
  (1) Odprodej našich vlastních státních podniků na výrobu léků do soukromých rukou. Tyto původně české firmy, dnes vlastněné zahraničními vlastníky (nadnárodními koncerny), vydělávají slušné peníze majitelům, nám však chybí v podobě daní ve státním rozpočtu, o lécích a zdravotnickém materiálu ani nemluvě.
  (2) Nekompetentnost vlády (respektive dosavadních vlád), kterým nejde o „obecné dobré“, nýbrž hájí jen svá křesla a prebendy; ostatně, proč by se o něco politici snažili, když platí rovnice: Politická zodpovědnost=nulová zodpovědnost? Situace by se razantně proměnila ve chvíli, kdy by za svá politická rozhodnutí ručili až „do statků a hrdel svých“. Politika (nejen) na nejvyšší úrovni dávno přestala být službou lidu či národu… (až na ojedinělé čestné výjimky)
  (3) Nulová dlouhodobá strategie vládnoucích činitelů týkající se nezávislosti naší země v oblasti energetiky, vody, potravin a léků.

Napsat komentář