Zpět

Média, studnice pravdy?

Video 20.11.2021

Všechny příspěvky s Martina Kociánová

Diskuze:

 1. Václav Krása: Causa Vrbětice je především další snaha o záchranu společnosti Westinghouse, která už nejméně jednou zkrachovat měla..
  Poprvé ji zachránil od bankrotu Nikola Tesla, který se vzdal poplatku 1$ za každou koňskou sílu jím vynalezeného asynchronního elektromotoru vyrobeného touto společností, což mu mám dnes za zlé, ač ho osobně obdivuji 😀
  Vděčný George Westinghouse mu za to až do jeho smrti platil apartmá v hotelu New Yorker, ve kterém pan Tesla naposledy zavřel oči.
  Doufám, že tentokrát už konečně brzy zbankrotuje, aby dostavbu Temelína, Dukovan a stavbu třetí plánované atomové elektrárny mohla konečně začít realizovat Škoda – Jaderné strojírenství, kterou se nepodařilo sešrotovat se zbytkem plzeňské Škodovky jen proto, že ji včas koupil ruský RosAtom. A tak máme, díky tolik nenáviděným Rusákům, už druhou generaci mladých inženýrů, kteří umí postavit, provozovat a zrecyklovat atomovou elektrárnu. Nebýt RosAtomu, tak by se na ČVUT jaderné strojírenství už třicet let nestudovalo, neb by pro to nebyl důvod..

 2. Sedmá velmoc svého vlivu buď využije, použije nebo zneužije. 🙂
  Co potřebujeme znát, máme uvnitř sebe. Vnitřní vedení.

 3. Martino, děkuji Vám za odvahu, která se nám vytrácí. Jsem přesvědčen, že nemusíme chodit až do Ameriky. Já považuji kauzu Vrbětice za stejně vylhanou a nesmyslnou. Bylo potřeba preventivně vyřadit Rusko ze soutěže o dostavbu Dukovan. Tak byl po x letech vymyšlen příběh o ruských agentech. Bohužel, vymyšlený příběh zabral.

 4. Boj proti lhaní médií je podobný druhé Italsko – Habešské válce z let 1935-36. Jako bosí Habešané proti italským tankům..
  Ale i prodejní novináři by si měli uvědomit, co Mussolliniho stálo jeho „slavné“ vítězství..
  Ostudu na mezinárodní scéně, kdy mu jako spojenec zůstal jen Adolf Hitler a Německo.
  Krach státních financí způsobený nutností investovat do habešské infrastruktury.
  Neustálý boj s habešskými partyzány.
  Jak Mussolini nakonec skončil, víme (skoro) všichni..

 5. Josef Goebels jasně řekl, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou.
  Vždy si vzpomenu na onoho pruského mlynáře, kterému chtěl pruský král zabavit pozemky na vojenské cvičiště..
  „Ještě máme v Prusku soudy!“
  Pruský král tehdy uhnul a vojenské cvičiště udělal jinde.
  Je třeba se proti této neoliberální mediokracii bránit u soudů, důsledně a rozhodně. Je to jediná cesta jak je klepnout přes prsty. Drahá a složitá, ale legální a správná.

Napsat komentář