Zpět

První slovo k novému startu Kupředu do minulosti

Text 2.1.2018

Milí věrní posluchači, milí přátelé,

když přesně před rokem zmizel pořad Kupředu do minulosti z éteru, neuměli jsme si představit, že už si nebudeme povídat s tak zajímavými lidmi, jako byli naši hosté, že už nebudeme veřejně otevírat témata, o kterých si mnohdy (už zase) jen šeptáme doma, že už nebudeme hledat moudrost a zkušenost prověřenou našimi předky, že už nebudeme hledat jiný pohled na realitu než ten, který je oficiálně tolerovaný, že už nebudeme vytvářet ostrůvky lidí, kteří hledají zdravý rozum, skutečnou svobodu myšlení a konání a kteří nejedou na pohodlné vlně poslušných „ovčanů“.

Po celou tu dobu jste nás utvrzovali ve svých mailech a dopisech, že si to neumíte a nechcete představit ani vy a že vám pořad Kupředu do minulosti schází. Děkuji vám za to, protože jste sytili naše odhodlání – nedat se.

A tak jsme využili toho, co současné technologie umožňují a začínáme vysílat dál. Sami. Jen s vaší pomocí. Za ten rok jsme si mnohokrát uvědomili, že svoboda je skutečně opojná, ale také velmi pracná, náročná a rozhodně ne samozřejmá.

Pořad Kupředu do minulosti se stává součástí širší platformy „Svobodné universum“, kterou bychom do budoucna rádi stále rozšiřovali a více vás zapojovali do jejího fungování a obsahu. Pořad Kupředu do minulosti budeme vysílat tak, jak jste byli zvyklí – v úterky, ale navíc také v pátek. Budete mít možnost jako dříve poslouchat audio rozhovory s našimi hosty a zároveň také budete mít na webu k dispozici tyto rozhovory v psané podobě. Začneme velkoryse a v prvních čtrnácti dnech vysílání vám nabídneme 14 pořadů. Pak už pravidelně vždy dva pořady týdně. Navíc na stránkách najdete také glosy našich přispěvatelů. Ty první pro Svobodné universum napsal profesor Max Kašparů.

Rádi bychom v budoucnu pro vás natáčeli dokumenty, rozšířili rubriky a hlavně vydávali knihy, ale to bych předbíhala…

Mým nepostradatelným kolegou je David Korben, který – ač ve stínu – byl u pořadu Kupředu do minulosti od samého začátku.

Budeme rádi, když nám poskytnete zpětnou vazbu a zároveň věříme ve vaši velkorysost, kdyby snad na začátku vše nebylo technicky takové, jak jsme byli zvyklí. To víte, dva lidé nejsou mnoho, ale dost na to, aby naše otázky byly slyšet…

Milí přátelé, je to pro nás opravdu velmi důležitý okamžik a jsme šťastní, že ho sdílíme s vámi! Děkujeme vám za přízeň, za věrnost, za podporu a za podporu víry, že to má smysl. Že i když už je ve spoustě věcí za pět minut dvanáct, tak s lidmi, kteří jsou ochotní myslet a hledat, ještě nemusí být pozdě.

Mějme se hezky a něco pro to dělejme, nikdo jiný to za nás neudělá…

Vaše Martina Kociánová

Všechny příspěvky s Martina Kociánová

Diskuze:

 1. Dnes je krásný den – objevil jsem, že můj nejoblíbenější pořad KDM je opět na světě! Moc a moc Vám Martino děkuji a držím palce, abyste mohli dál pokračovat a žádný Leoš Vám už nic nebude zakazovat. Ještě jednou velké DÍKY.
  Vladimír Pravda

 2. Mám velkou radost, že jste se vrátili a těším se na vysílání:-). S radostí předám echo dál. A prosím, pozvěte Karla Klinovského, zajímá mne, jak se mu daří, je to už několik let, co byl v Kupředu hostem. Jeho pohled na život, bylinky, přírodu byl inspirativní. A co teprve vaše putování s ním, Václavem Cílkem a Tomášem Černým.

 3. Skvělá zpráva,
  pořad který musí pokračovat pro svou originalitu, výběr hostů i neotřelé názory (bez politické korektnosti), což je zvláště důležité v dnešní mlhavé, bažinaté a neustále se měnící době.

  Díky za Vás

  P.

 4. Vážená paní Kociánová, držím Vám palce, ať Vám nový projekt na již soukromé a necenzurované bázi vyjde. Hned jsem si myslel, že Váš můj oblíbený pořad na ČR 2 neskončil pro nezájem posluchačů… Ivan Zimola.

 5. Dobrý den,

  moc si vážím vaši snahy pokračovat v rozhovorech a debatách se zajimavými lidmi. Opatrujte se. 😉

 6. Dobrý den, přeji vám mnoho moudrých lidí, kteří mají ten zdravý pohled a selský rozum. Těším se na další rozhovory…

 7. Milí přátelé, moc vám všem děkuji za povzbuzování a věrnost. Nejsou to řeči, že nebýt vás, vašich mailů, vzkazů a dotazů, zda se vrátíme, tak bychom možná odvahu nesebrali. Ale už jsme tady, protože to považujeme za smysluplné. Díky za vše a do práce:-)

 8. Paní Martino, jsem velmi rád, že se vracíte, ač mimo oficiální ČRo. Ale možná je to nakonec i dobře, protože nebudete nuceni vysvětlovat někomu, proč jste pozvali toho či onoho hosta, ani témata vašich pořadů. Moc se těším a budu s radostí sdílet dál každý váš pořad…

 9. Dobrý den,
  mám velikou radost, že se znovu objevilo světýlko, které nevědomci na chvíli uhasili – oni za to nemůžou, jednou třeba pochopí, že nechápali vůbec nic, když si arogantně mysleli, že rozumí všemu a přitom bloudili v temnotách…
  Hned sdílím na všechny strany … každý kamínek do mozaiky probuzení je cenný a jedinečný 🙂

 10. Zdravím, konečně jsme se dočkali!!! byla jsem pravidelným posluchačem Prahy, poté, co se začala měnit a přestala se mi líbit, tak neposlouchám. Chybělo mi mluvené slovo, odcházeli, nebo byli „upozaďováni“ chytří, inteligentní lidé. Nedělní ráno od 5 hodin jsem si nikdy nenechala ujít. Zmizela diskuze posluchačů na stránkách rozhlasu. Zmizel i Váš pořad, naštěstí mám staženo do PC docela hodně. Prepeři mi učarovali, bylo toho zkrátka hodně, co jsem v rozhlase vyhledávala a poslouchala, dnes z toho nic nezbylo. Takže velký dík, za to, že se vracíte tímto způsobem. Dostala jsem, jako všichni důchodci, přidáno, přehodnotím rozpočet a určitě podpořím. Hlavně vydržte, potřebujeme Vás !!!!

 11. Dobrý den Martino,
  jsem Vaše dlouholetá posluchačka, když pořad KdoM zmizel z vln ČR2, tak jsem zasmutnila. Velmi Vám fandím, jsem moc ráda, že jste nepodlehla „korektnosti“ a uvedla do života nový projekt.
  Přeji Vám i pořadu do nového roku pohodu a optimismus a mnoho zajímavých hostů, které budete uvádět. Sdílím a šířím tento odkaz mezi řadu mých známých. Mějte se krásně.

 12. Mám obrovskou radost, že tento skvělý pořad pokračuje dál! Moc Vám fandím a už jsem začal přeposílat informaci o Vašem projektu mezi své přátele.

 13. Dobry den,
  Jsem rad, ze budete nadale fungovat na svobodne platforme. Nutne ale potrebujete sledovanost. Doporucuji co nejdrive zaradit rozhovory s J. Duskem, S. Grofem, J. Hnizdilem atp. Soukrome weby, blogy a soc. site se o takove rozhovory poperou a samy zdarma rozsiri info o Vas. Drzim Vam pesti…

Napsat komentář