Zpět
Andor Šándor Díl 1/5

Erdogan nás vydírá. Problémem je, že se tomu neumíme postavit.

Text 7.3.202032 min Přehrát

První díl speciálního, aktuálního rozhovoru k nejnovějšímu dění. Tématem je migrantská krize na řecko-turecké hranici, kterou uměle vyvolal turecký prezident Erdogan. Jde spíše o regionální lapálii, která si nezaslouží nějakou přehnanou pozornost, nebo se na řeckých hranicích právě bojuje za budoucí podobu Evropy?
Hostem je bývalý šéf vojenské rozvědky, generál Andor Šándor.

Generál Šándor v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Je tady možnost, že se z toho vyvrbí něco velkého, tuto možnost vůbec nepodceňujme.
 • Erdogan se snaží hrát ligu, na kterou nemá.
 • Ursula von der Leyenová zdecimovala bundeswehr asi více, než maršál Žukov wehrmacht.
 • Turci už pobili nějakých čtyřicet tisíc Kurdů, aniž by nás to kohokoli v Evropě nějak rozčilovalo.
 • Zavedli jsme sankce vůči Rusku za to, že zabralo Krym, že sebralo cizí území, ale je nám jedno, že se Turecko prohání po severní Sýrii, vyšle tam divizi, střílí z těžkých zbraní a nikdo nezvedne to pomyslné obočí, co tam dělá Turek bez rezoluce Rady bezpečnosti OSN… Přestávají platit jakékoli mezinárodní principy při řešení krizí.
 • Erdogan nás vydírá. Má, pocit, že taháme za kratší konec provazu. Problém je, že se tomu neumíme postavit.
 • V migraci musí vždy jasně platit: Vezmeme si jen ty, kteří se nám tady hodí, kteří nepředstavují žádné bezpečnostní riziko a začlení se do společnosti.
Všechny příspěvky s Andor Šándor

Diskuze:

 1. Doba je dost vážná.Sleduji lidi v karanténách.Viry se šíří šílených tempem,ekonomiky padají,dluhy rostou a banky nás oklamou!…Ježíš je naživu!

 2. Karel acc7- především je potřeba si přečíst, co je to ANEXE. Je to násilné odtržení území cizího státu vojenskou silou proti vůli jejího obyvatelstva. Proběhlo to takto? Jak probehkaz ANEXE Golanskych výšin, Západního břehu Jordánu a pásmu Gazy. Je to totéž?

 3. To nebyla anexe. Krym byla federativní republika Ukrajiny, měla svou ústavu, která jí zaručovala právo na referendum ohledně toho, jestli chtějí zpět k Rusku. Pro připojení k Rusku se vyjádřilo
  asi 96% hlasujících.

 4. Z článku: Erdogan nás vydírá. Má, pocit, že taháme za kratší konec provazu. Problém je, že se tomu neumíme postavit. Já bych řek, že problém je, že se tomu nechceme postavit. Obyvatelé by jistě chtěli, ale politické elity to vidí jinak.
  A dále, diskutující Ajfel tu tepe do Putina kvůli Krymu, ale jeho připojení k Rusku byla otázkou přežití Ruska. Tam Putin neměl na vybranou. Kdyby to neudělal, tak dneska byla v Sevastopolu americká základna a za pár let by si amíci naporcovali Rusko jak pečenýho krocana. Také by se dalo říci, že Nikita Chruščov v roce 1954 také provedl anexi Krymu.

 5. Pane Šímo, i kdyby tomu bylo tak, jak píšete – CO to mění na situaci, resp. faktu anexe?

 6. Pane „Ajfele“, to s Krymem nejspíš nemyslíte vážně, že ne??!? Z druhého Vašeho příspěvku také tak trochu tuhne krev v žilách… Víte Vy vůbec, CO vše se okolo nás děje?!??

 7. Pane Aijfel, historie Krymu je složitá. Ale vždy tam Rusové měli významnou většinu. Kdyby Chruščov, sám Ukrajinec, v roce 1954, dle očitých svědků opilý, nepodepsal, Dar velkého Ruska Ukrajině Krym, byl bych v odsouzeních Putina trochu opatrný.

 8. Víte na tom území se podle mne střetávají 3 diktátoři a podobný přístupem k vlastnímu států a národům v něm. Pane Šandore vaše sdělení mne moc zklamalo. Posuzujete okupaci Krymu kdy si Putin usurpoval podle něj na věky. Erdogan je také diktátor , který v současnosti okupuje kus Sýrie a  proti obyvatelstvu by nepoužíval těžké ani lehké zbraně. Ty dnes používá proti jinému diktátorovi . Na toho velkého si netroufne, ale škody může způsobit oboum .

Napsat komentář