Zpět

Tak jsem u vás v tý Karviný, prohlasil Rakušak

Text 26.1.20243 min Přehrát

Raz za mnu do Poruby přijel znamy pražsky ekonom, jehož meno nemožu zmiňovat, abysem mu nerobil reklamu.

No a když Vladimir Pikora vystupil na Svinově, vylezl na peron a ještě z teho chumlu lidi u svinovskeho bufača mi vola:
„Helééé, Láďo, jsem u vás v tý Vostravě, jak se nynčko dostanu k toběěě?“

Okamžitě se mi vybavila roztržita postava ekonoma s jeho intelektualnima brylama mezi zachmuřenyma hutnikama, kerym sice pravě vyhasla vysoka pec, ale žiža zustala a samozřejmě mě napadla okřidlena věta – „…tak s takym přizvukem se pičo živy ke mně nedostaneš…“

To same mě napadlo, když sem si pustil zaznam vystupeni rakuskeho minystra vnitřku, když přijel do města, keremu předt paru rokama arogantni pražska sebranka zavřela šachty, bo se pry těžba nevyplacala. Dneska už by se to asi vyplacalo, bo cena uhli je kajsik jinde, když už ho dovažame z Australie, ale je pozdě. Bo odevřet zavřeny dul, to neni jako prace s buzolu, mile děcka.

Ten drzy minyster, stojici v čele cenzurnich zasahu, buzerace a kryminalizace lidi za ustni či pisemne projevy, arogantně nazval svoju turu po republice „BEZ CENZURY“ a dovolil si lidem řict: „Já jsem tak rád u vás v Karvinýýýý…“
Napadla mě ta sama věta jak s tym pražskym ekonomem, ale na rozdil od teho minystra ten ekonom neni ani arogantni, ani drzy a hlavně nema okolo sebe plejadu tajnych goril a v ulicach města po zuby ozbrojene chlopy v panceřovanych vozach.

Což ovšem neznamena, že se mu cosik nemože fingovaně přihodit, bo aji to može byt sučast jeho drzeho turne a polityci nikdy nevahaju použit jakykoliv scenař, když jim ide o moc.

Myslim, že se k vystupeni teho rakuskeho minystra vnitřku ještě dostaneme… Pokud nemate šanci se přednašek našeho nejjasnějšiho zučastnit osobně, možete podyskutovat pod jeho strankama – samozřejmě bez cenzury:

Nebo možete zkusit typovat, kery z tych synku, zaujatych proslovem pana minystra tajnym policistu je, a kery neni…

No a kdyby vas to fakt nebavilo, možete se bavit tym, že obvykle si lidi foti hvězdu… enem na Vitkovych mityngach jste za hvězdy vy, a tak ste foceni…

Ladik Větvička, hlasatel Radio Universum, Poruba

 

 

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

  1. K Vítkovi. Jednou jsem byl na „rande“ v Opavě. Ještě v době, kdy se nesdílely fotky, protože by se musely posílat mailem. Dotyčná se ptala matky, jak mě pozná? Učitel a gay? Ten bude mít na zádech batoh. Měla pravdu.

Napsat komentář