Zpět

Osmdesát pět let od křišťálové noci se Židé v Německu opět stávají terčem barbarských útoků

Text 23.10.2023

Strašné konstatování. V první chvíli jej podvědomě odmítnete. To přece není možné. Po všem tom německém sebezpytování a rýpání se ve vlastních ranách, povinných školních výletech do muzeí holocaustu a osvětě neziskových organizací, majících za cíl připomínáním této strašlivé historie znovu nepřipustit její opakování.

Antisemitismus a rasově motivované útoky jsou přece dávno zakázány, podobně jako u nás, v německém trestním právu. Jak je tedy možné, že ulice německých měst jsou znovu plné bojůvek rozhněvaných mladých mužů, cíleně vyhledávajících vše židovské, živé i neživé, aby to zbili, zapálili, zneuctili?

Co se stalo s příslovečným německým Ordnung muss sein? S obvyklým respektem k zákonu a pořádku? Co se to děje s Německem jako takovým?

Německo se odněmečťuje

Při četných návštěvách Německa si nemůžete nevšimnout změny kulturního a společenského paradigmatu, projevující se výrazným poklesem pořádku na ulicích, bezpečnosti a respektu k zákonu. A jak asi tušíte, nejde o záhadnou změnu chování původního německého obyvatelstva. Nositelem změn jsou zejména mladí muži s migračním pozadím.

Holocaust nejen že nezažili, většinou o něm ve své domovině ani neslyšeli. V řadě zemí, kde se islám promítá do školních osnov, je holocaust buď popírán, nebo zlehčován, případně je schvalován jako „konečné řešení židovské otázky“. Čekat od lidí s hluboce, kulturně zakořeněnou nenávistí vůči čemukoliv židovskému toleranci a pochopení je zcela naivní.

Do Německa tito mladí hrdí muži nepřišli podvolit se jeho hodnotám, zákonům a zvyklostem. Přišli si vzít, co jim Německo samo ústy kancléřky Merkelové nabídlo, ale přišli sem žít po svém. Vzít si, co je nabízeno a změnit, co jim nevyhovuje, tedy například německou náboženskou a kulturní toleranci, zahrnující samozřejmě i židovskou víru, kulturu, či etnicitu.

V dané chvíli to ještě není celoněmecký problém, Rubikon ještě není překročen. Pořád ještě jsou města, ulice, školy a obchody, kde židovské děti mohou bezpečně navštěvovat školy a jejich rodiče synagogu. Kde židovská kultura vzkvétá. Jenže, takových míst kvapem ubývá. A přibývá stále méně skrývané nenávisti.

Vidět osmdesát pět let po křišťálové noci na dveřích domů, bytů, výlohách obchodů namalované Davidovy hvězdy a nápisy Jude je mrazivé jen pro ty, kteří jsou si vědomi mementa nástupu nacismu se všemi hrůznými konotacemi, které vyvrcholily propracovaným systémem průmyslového vraždění evropských Židů.

Jenže rozzlobené mladé arabské muže v Německu nic z toho buď nezajímá, nebo tomu čím dál otevřeněji fandí. Německu není dokonce nic platné, že dvě třetiny Němců takové jednání odsuzují a vyjadřují podporu židovskému státu, uznávajíce jeho právo na přiměřenou obranu. Pokud stát, policie, tajné služby a justice široce selhávají ve schopnosti výše popsaný fenomén potlačit, je převládající veřejné mínění k ničemu.

Jaké jsou perspektivy?

Nevalné, přiznejme si rovnou. Chcete-li vidět stát a národ, jaký bude za deset let, zajděte si v dané zemi do škol, Německo není výjimkou. Přibývá oblastí, kde děti rodičů s migračním pozadím z arabských i dalších muslimských zemí tvoří většinu. Přizpůsobují se tomu osnovy, ne na úrovni ministerstva školství, ale nuceně, místně a všichni se dívají do země.

V mnoha školách už není možné otevřeně hovořit o holocaustu, či dokonce organizovat výlet do muzeí a památníků vraždění Židů. Prý tím trpí jemnocit dětí i rodičů a uráží to jejich víru. Učitelé bývají brutálně fyzicky napadáni žáky, které napomínají, když bujaře oslavují vraždění civilistů Hamásem. Škola a policie se jich často bojí zastat, tváří v tvář rozzlobeným a agresivním rodičům mladých násilníků.

Pokud si nevynutíte pořádek, dodržování pravidel mezi dětmi, jakým právem ho očekáváte, když tyto děti vyrostou? Tyto, v drtivé většině již v Německu narozené děti nenávidí vše židovské již nyní a otevřeně deklamují základní postuláty Hamasu a Hizballáhu, tedy že Židé nemají právo na vlastní stát, že nenávist a agrese vůči Židům je bohulibá. Jak mohou vyrůst v tolerantní mladé Evropany, pokud školství rezignuje na výchovu k toleranci a rodiče jim vštěpují netoleranci a kulturní nenávist vůči jinému etniku, či víře?

European Alliance for Israel (EAI) pořádá pravidelné konference vedení národních společností přátel Izraele. Tyto občanské spolky vysílají každoročně své zástupce vyměňovat si vzájemně zkušenosti, jak se žije židovským komunitám v evropských zemích. Svědectví, která slýchávám v posledních letech z Francie, Německa, Velké Británie jsou tak strašná, že je raději nezveřejňuji.

Pokud bych je sepsal bez udání místa a času, většina čtenářů by je bez váhání přiřadila nacistickému Německu první poloviny třicátých let. Taková je nynější, přehlížená a vymlčená realita Evropy, která má plná ústa lidských práv všude na světě, ale neumí je zaručit etniku, které je součástí kulturní Evropy po více, než tisíc let, je plně asimilováno, podílí se na rozvoji kontinentu a přesto je zas a znovu předsudečně nenáviděno.

Ve vlastní pasti

Evropa se dlouhodobě zaklíná otevřeností, multikulturalismem, lidskými právy a tolerancí. Při demonstracích na podporu migrační vlny z let 2015 a 2016 jsem často slýchával hesla o netoleranci k netoleranci. A tak se chci zeptat, kde jsou tito progresivně levicoví aktivisté dnes? Proč hesla o netoleranci k netoleranci dnes při násilných protižidovských demonstracích nepřipomínají mladým Arabům, které před pár lety vítali?

Nebo jsou dnes titíž lidé na stejné straně barikády s mladými Araby, jen vyměnili placky Refugees welcomed za placky Free Palestine a do batůžku cudně, pro jistotu, na chvíli, schovali placky, vyjadřující podporu LGBTQ+?

Autor je místopředsedou České společnosti přátel Izraele

Všechny příspěvky s Zbyňek Passer

Diskuze:

 1. Objektivně viděno, bylo založení státu Izrael prvnim krokem realizace Kalergiho plánu, jehož pokračování je nyni v gesci EU. Víceméně současné s tim ale rozjel hitlerův specialista na špinavou práci Otto Skorzeny výcvik palestinských teroristů v Egyptě (cvičil např. Arafata). Je zajimavé, že po válce mohl tuhle „živnost“ nerušeně provozovat řadu let, aniž by velmoci zasáhly ….

 2. Jsem rád, že muslimští přistěhovalci se jako celek chovají mnohem mírněji, než židovští přistěhovalci v Palestině.

 3. Mléko už je rozlité, nikdo už Evropu nezbaví šířící se muslimské invaze, stejně jako už nejde rolité mléko vrátit do sklenice. Už se pouze můžeme ptát, kdo a proč to mléko rozlil. Protože „samo“ se nerozlilo. Byli to Američané, kdo rozvrtal arabský svět a byli to Američané, kdo si pozval Merkelovou na kobereček, zakázal jí dál se paktovat s Ruskem a donutil ji vpustit do Evropy migranty. Ona se z toho sice zhroutila, přesto příkazy poslušně plnila.
  A teď si dovolím ošklivě spekulovat. Kdo ovládá Ameriku? Komu pomůže odliv muslimů ze severu Afriky? Kdo má právem pifku na Evropany za holocaust? Který národ je velmi chytrý a umí si tedy vychutnat pomstu pěkně za studena? Tohle všechno tedy ještě spekulace nebyly, to je realita. Spekulací snad je, kdo že to stojí za rozlitím mléka, tedy cíleným zničením Evropské civilizace a jaký je jeho motiv. (Ono jich tedy ve frontě stojí víc, stejně tak zničení Evropy logicky tleskají její bývalé kolonie.)

 4. Za rok a půl války na Ukrajině bylo prý zabito přes 500 ukrajinských dětí. Jsou to podle našich představitelů válečné zločiny a genocida.
  Za dva týdny války v Gaze bylo prý zabito 2 360 palestinských dětí. Podle pana Passera jde o přiměřenou sebeobranu, na kterou má Izrael právo. O válečných zločinech ani genocidě v našich médiích ani slovo.

  politico.eu/article/russia-soldiers-kill-ukraine-children-documentary-war/

  novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-on-line-do-izraele-se-chysta-macron-40448068

   1. Hrozné…Děti jsou lidské bytosti s lidskými právy, ať jsou na kterékoli straně sporu, jsou to vždy jen oběti zvůle dospělých.Kde jsou nyní ti křiklouni za snášenlivost, toleranci a rovnost?? Zřejmě si vybírají tu správnou toaletu..a na skutečné bezpráví jim čas nezbývá.

     1. Milý pane,

      vy jste zřejmě Talmud v ruce nikdy nedržel. Judaismus považuje všechny lidi za děti Otce na nebesích stvořené podle obrazu Božího. Bible začíná stvořením světa – nikoli vzniku Židů. Vražda je nejtěžším hříchem, který Hospodin neodpouští, zejména je-li spáchaná ve jménu Božím. Přečtěte si Desatero.
      Jistě si nemyslíte, že jste antisemita, ale jste!

    1. Děti mají práva, ale nemají prostředky jak je vymáhat. Jsou ti nejslabší a ve světě vládne jen jedno právo. Právo silnějšího.

 5. „A tak se chci zeptat, kde jsou tito progresivně levicoví aktivisté dnes?“

  Meni ukrajinskou vlajecku za izraelskou. Oni ti vitaci imigrantu totiz stoji na stejne strane jako vy, jak nazorne predvadite, nebyt imigrantu, nemel byste cim argumentovat.

 6. Deli se tu dva tabory:

  Pro Zidovsky: Jednou jejich kralovstvi, vzdycky jejich. Jsou respektovani jako sila a autorita. – ktera ma byt podporovana, je-li ohrozovana nebo v uzkych.

  Pro Palestinsky (Arabove (Muslimove) jsou povazovani za ty, jez byli vyhozeni ze
  sveho domova diky Zidovske invazi a okupaci 20. stoleti.

  Pak jsou tu take ti, kreri proste fandi Zidum jen proto, ze nesnasi Araby (Muslimy).
  + (je to podchyceno casto v mediich) – BBC vzdoruje.
  No a nakonec ti, co fanti Palestine, protoze jsou bud sami arabsti muslimove nebo ti, co souciti s outsideri a nesnasi bohate, nebo jsou woke.

  1. Podle me podpora Izraele je z velke casti umele vytvarena medialni iluze. Stejne jako podpora Ukrajiny. Kdyz ovladate media, muzete uverit vlastni propagande. Bezni lide, kteri se nemusi bat kadrovani jako politici a novinari, vetsinou podporuji Palestince. Podivejte se, jak se diskutuje na webech, kde nepusobi elfove. Napriklad i zde.

   1. Ma zkusenost je ta, ze vsechny hlavni, popularni, anglicky mluvici media podporuji Izrael. BBC je jedina, kdo
    zustal neutralni. Napriklad lide, kteri
    sleduji GB News, jsou asi z 95% pro Izraelsti. Nevim, jak je na tom Fox. Alternativni media jsou spise ani ne tak pro Palestinska, jako nezavisla, objektivni. Nevyvysuji ani jednu ze stran; snazi se informovat o tom, co hlavni media nikdy nebudou.

    Na forech se vedou horke diskuze na 2 hlavni temata. Kdo je, nebo neni terorista – s tim, ze se nikdo ani nepokusi o definici.

    Druhe tema je komu patri zeme, kde meli kdysi Zide jejich kralovstvi.

    Vetsina lidi si proste mysli, ze Hamas jsou nelidske zrudy co ohrozuji Zidy a jejich vlast. Slovo od slova, jak to presentuji media (kdyz reknou nedej boze neco proti Zidum (treba i domnenku), tak jsou narceni z antisemitismu (a pohaneni k odpovednosti).

    A protoze Zidum bylo tak ublizeno a Araby (Islamisty) nechce v Evrope nikdo videt, tak se vyuziva tohoto sporu, aby ‚se ukazalo‘, ze (krvelacne) macetove poustni verici fanatiky se zenami jako otrokynemi NIKDO (s koreny v Zapadni a Stredni Evrope) nema rad.

    Lide (na diskiznich forech a v mediich) maji sami problem definovat kdo je ‚terorista‘ (casto se o to ani nepokousi), ale identifikace je jim hned jasna.

    1. „A protoze Zidum bylo tak ublizeno a Araby (Islamisty) nechce v Evrope nikdo videt“

     Jak psal nekdo vyse, ti Arabove v Evrope podle vseho nejsou nahoda. Zapada to do sionisticke strategie.

    2. Prave ruzne proti-imigracni narodovecke weby jsou vetsinou na strane Palestincu, pravo narodu na sebeurceni bud uznavate nebo ne. Zide ho neuznavaji, jak u nas tak v Palestine.

    3. Agregator anglicky psanych alternativnich medii napric spektrem je Unz Review (mimochodem provozovatel Ron Unz je etnicky Zid, ale ne Sionista). Vsichni autori od krajni levice po krajni pravici tam jednoznacne stoji na strane Palestincu.

    4. Na definici terorismu se nedokázaly shodnout ani státy a mezinárodní právo. Základ je používání násilí nevládními organizacemi, či jednotlivci k dosažení politických cílů.
     Problém hlavně je s osvobozeneckým hnutím. Okupanti vždy mluví o partyzánech jako o teroristech, zatímco pro domácí obyvatelstvo to jsou bojovníci za svobodu a hrdinové. Tak to bylo i u nás za naší okupace Německem v průběhu 2. světové války. Podle našich zákonů v případě, že náš stát bude napaden a armáda poražena, přechází povinnost bránit vlast na občany. Staneme se tedy všichni v očích vítězné mocnosti teroristy.
     Naopak, když jsme pomáhali okupovat Afganistán, hnutí Talibán, které proti naší okupaci bojovalo pro nás byli teroristé.
     Dříve někteří označovali za terorismus jen útoky proti civilistům, ale od sametu, kdy mám přístup k Západním informacím, Západ pro útoky civilistů proti svým vojenským složkám používá běžně termín teroristický útok.

     Propaganda již tak nepřehlednou situaci ještě zhoršila, když vymyslela teroristické státy. Kupodivu tak není označován Izrael, jehož tajné sužby stále útočí na civilisty jiných zemí, ale Irán, jehož občané jsou často terčem útoků úkladných vrahů poslaných z Izraele. Nyní je jako teroristický stát také označováno Rusko, jehož občané jsou také cílem útoků zosnovaných Ukrajinskými tajnými službami, které útočí cíleně na ruské civilisty.
     Jako definice teroristického státu by tak mohlo být: stát, jehož civilní občané jsou cílem vojenských útoků jiných států:D

  2. Hrozné…Děti jsou lidské bytosti s lidskými právy, ať jsou na kterékoli straně sporu, jsou to vždy jen oběti zvůle dospělých.Kde jsou nyní ti křiklouni za snášenlivost, toleranci a rovnost?? Zřejmě si vybírají tu správnou toaletu..a na skutečné bezpráví jim čas nezbývá.

 7. Židovské kňučení. Dovolávání se lítosti za 80 let staré křivdy. Snaha umlčet každého, kdo má vůči Židům nějaké výhrady. Demagogie, kdy se přidá slovíčko aby se dosáhlo souhlasu. Drzost předstírat, že a zná myšlenky a cíle Palestinců. To je moje hodnocení článku pana Passera.

  Židé přišli do Německa, stejně jako do Česka a dalších evropských zemí jako utečenci. Nelegálně a bez pozvání, rozhodně se nepřišli podvolit německým hodnotám, ani za staletí soužití se neasimilovali. Stejně, jako později Palestinci a občané dalších arabských a blízkovýchodních zemí. Od těch někteří očekávali asimilaci během několika let:) Ti všichni si s sebou přinesli své rozpory, které si vyřizují i ve státech které jim poskytly útočiště.
  Bylo by podivné, kdyby Palestinští uprchlíci cítili k židům něco jiného než nenávist. V Německu i dalších zemích jsou jen kvůli tomu, že je Židé vyhnali. Případně nepustili domů když utekli z válečné oblasti a po pár měsících se chtěli vrátit. Podle rasistických zákonů, které si Židé odhlasovali se Židé mohou po tisícileté nepřítomnosti vrátit do Izraele, kdežto Arabům byl návrat po několika měsíční nepřítomnosti zakázán a jejich majetek si mohli zabrat nově příchozí Židé, i když ti neměli ani tušení, jestli nějakou nemovitost vlastnili, natož kde.
  Němci navíc demonstrace na podporu Palestiny zakazují a násilím rozhánějí, zatímco demonstrace na podporu Izraele jsou povoleny a chráněny. To jen přispívá k hněvu Palestinců, kteří vidí, že i v nové zemi jsou občany 2. řádu a nemají stejná práva.
  Izrael a jeho občané samozřejmě mají, jako každý, právo na přiměřenou obranu. To má i zloděj. Nikdo jim nevyčítá, že zabili členy Hamásu, kteří pronikli na jeho území a zabíjeli tam. Ovšem Izraeli zdaleka nestačí přiměřená obrana. I když izraelští vojáci v přilbách a neprůstřelných vestách považují za přiměřenou obranu i zastřelení mladíka, který po nich hodí kamenem. Bombardování Gazy se za přiměřenou obranu považovat nedá. Ani za obranu.
  Když na Ukrajině našli po odchodu Rusů stovku zabitých civilistů říkali tomu genocida. Před několika dny počet mrtvých dětí za týden bombardování Gazy podle našich zpráv převyšoval 700.
  Zloděj nemá žádné právo bránit svůj lup. A Izrael stojí na ukradené půdě. A neustále krade další a další. Nejen, že každou válku využil k zabrání další palestinské půdy, ale in na zbytku okupovaného palestinského území staví další osady, čímž znemožňuje existenci Palestinského státu.

  1. Jetvart!

   Tesat! Tesat! Tesat!

   Na vsech zahranicnich komercnich forech je zakazano jakoli kritizovat Zidy! Zato ‚hanobit Palestince je podporovano. – zadna cenzura.
   Na GB News byste toto nikdy nemohl napsat. Byl byste zcenzurovany. Aneb nelze svobodne mluvit 🙁
   … Kdyz Zide spachali to same co Hamas ve 40. letech 20. stoleti, to nikomu nevadi. Ze pres 20 let planuji dostat Gazu a jednoho dne obsadit celou ‚Izraelskou Zemi‘ – jezto je dostupno i na jejich webovych strankach – to me zcenzurovali.

   „Gaza, already a Hamas mini-state, will be next.“ October, 2002. – from israelnationalnews.com,

   ‚The Manifest Destiny of the Jews‘ by Dovid Ben Chaim
   Kdybych rekla, ze Zide vyuzili povalecne situace a  vyuzili Brity, aby jim zdarma poslytli armadu a ochranu…
   Svobodne Universum je pro me posledni misto, kde vim, ze se nemusim bat pred tim, nez zacnu psat.

   1. Pred rozsirenim internetu meli Zidi v podstate monopol na sireni informaci, kontrolovali vetsinu tisku a jinych medii. Nemohou zkousnout, ze uz to neplati.

    1. Zrovna se vede debata ma GB News kde nekdo komentuje, ze si Palestinci nedaji pokoj dokud nedostanou svou zemi zpet.
     Na to opovim, ze Zide zrovna tak – do mene nez pul minuty byl muj
     prispevek zablokovan!
     Mam to vse na printscreenu!

     1. Sice nemam rada Guardian, ale v techto
      casech prinasi velkou
      sluzbu:
      „Scholars of genocide are criticizing the dangerous use of the Holocaust to justify Israeli mass violence against Palestinians.“

     2. Velke zpravodajske portaly jsou bud moderovane nebo diskuzi zrusili uplne.

      Kdyby nekdo v tech prispevcich o Palestincich nahradil slovo Palestinec slovem Zid, sel by do vezeni u nas i v UK.

      To stejne kdyby vzal vyjadreni Pavla Novotneho o Cesich a nahradil slovo Cech slovem Zid.

  2. Dost lidí odsuzuje Hamás za únosy rukojmích. Ale všichni ignorovali únosy Palestinců z okupovaných palestinských území Izraelem. A nešlo o stovky, ale o tisíce, držených často roky bez obvinění. Izrael, který sám ignoruje Ženevské dohody, nemá žádné právo čekat, že by je Hamás dodržoval.

 8. Mimochodem, Naciste zabili nekolikanasobne vic Slovanu nez Zidu, dnes Nacistum Zide nenavidejici Cechy stavi pomniky, napr v Reporyjich. Vy nenavidite kazdeho, chyba je jednoznacne na vasi strane.

  1. Však Slované jsou stále na seznamu, a když se teď Amíkům podařilo poštvat proti sobě Ukrajince a Rusy, aby se vraždili po a Amerika na tom ještě vydělávala, no tak to nemá chybu.. :-/

 9. Jdete s tim ublizenectvim do haje. Nikoho nezajima, co se stalo pred osmdesati lety.

  Kdyz uz vytahujete historii, pred dvaceti lety agenti Mossadu znicili svetove obchodni centrum. Zatahli velkou cast sveta vcetne CR do valky proti tzv terorismu. Zpusobili migracni krizi, kterou v tomto clanku vyuzivate k ziskani podpory.

Napsat komentář