Ivan Hoffman
Politika proměnila Havla z pacifisty v militaristu, z idealisty v pragmatika
Ivan Hoffman
Stavět, anebo bořit?
Ivan Hoffman
Válka volným stylem
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
Od politika se chce, aby lidi bavil. Bavičem je i chaot, který si protiřečí v každé větě, notorický lhář, cynik bez zábran, fanatik anebo agresivní psychopat
Ladislav Větvička
Babiš není zlý a my všichni bychom si přáli, aby byl mnohem zlejší.
Ladislav Větvička
No vidite. A pak, že cesta Pepka Vyskoče alias Velkeho ruksaka byla uplně na hovno. Nebyla. Dostal medajlu.
Ladislav Větvička
Pevně doufám, že se za dva roky nezbavíme české koruny, nýbrž Petra Pavla
Ladislav Větvička
Ostatně soudím, že EU ve své lisabonské podobě musí být zničena!
Ladislav Větvička
Absence urgence pro nás může být fatální a mám obavy, že přes všechnu rétoriku tak skrz reálné skutky máme absenci té urgence
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 33 812 Kč Děkujeme vám!
Kvalitní a zajímavý politický komentář, jak je u Ivana Hoffmana pravidlem. Rádio Universum by mělo všechny jeho komentáře prodat ČT a ČRo a obě organizace by je měly (povinně podle „zákona o pluralitě“) vysílat v hlavním vysílacím čase. To by byli posluchači překvapení! A tím by současně prokázali, jak jednostranné a zkreslené vysílání našich veřejnoprávních médií je.
Co z toho plyne.. demokracie je omyl.. nemůže být ve výrobě, armádě a vůbec.. dokonce mě podvědomí podstrčilo trest smrti
„recept na pročištění světa je válka“
To je velmi nebezpečná metafora. Protože svět není špinavý koberec. Jsou to lidé.
A mimochodem, když někdo začne mluvit o válce jako o ekonomicky racionální, většinou se jí sám účastnit nebude. A tady se láme civilizace.
Protože jakmile Přijmeme myšlenku, že válka je užitečný nástroj sociální optimalizace, tak už jsme v jiné antropologii. V jiném pohledu na člověka.
Válka také traumatizuje generace, rozvrací hodnoty,
legitimizuje brutalitu, posouvá normu násilí
vytváří další konflikty…
Máte svoji pravdu, ale to je pohled človíčka dole, ten světem nehýbe. Rozhodující je pohled superelit. A stejně jako když se chovatel slepic rozhodne, že už mu slepic stačí jen polovina (nebo že je nahradí kačenami) a druhou polovinu pošle do kafilerky, tak obdobně o človíčcích rozhodují superelity.
Vždyť se do toho chovatele Evropy vžijte, co mu zbývá, když má plnou slepičárnu líných rožežraných remcajících přestárlých slepic, které víc sežerou, než snesou a on z nich tak nemá profit?
A bohužel ten „zakopaný pes“ je v tom, že většina lidí si nedokáže připustit, že ti „superelitáři“ se k lidem chovají přesně tak, jak popisujete. Jak bylo řečeno v „Černých baronech“ …..lidí je jak sraček….a ti nahoře se k nám, obyčejným přesně tak chovají. Jak to změnit? Těžko…..
Jestli právě kvůli tomuto chování „elit“ naši předci neměli kapitalismu plné zuby, a tak se rozhodli pro socialismus.
A dostali se z deště pod okap.