Zpět

Dutohlavové neškodí jen v internetových diskusích, ale i venku mezi námi

Text 14.3.202023 min Přehrát

Už pár let se snažíme upozorňovat na situace, které mohou nastat. Ovšem teď nastala změna. Trochu strašit má cenu, když je společnost blazeovaná a přesvědčená, že mejdan nikdy neskončí. Když jsou ovšem lidé vyděšení, tak začínáme uklidňovat. Ale ani to uklidňování nesmí být prolhané. Tento týden jsem byla na kávě se svou známou klientkou a ta mi po hodině povídání řekla: „Ta karanténa je skvělá. Stihla jsem udělat takových věcí – zařídila jsem úřady, stavební povolení… Nejtěžší na tom bylo vysvětlit synovi, aby ve škole říkal, že jsme nebyli v severní Itálii, ale v jižním Tyrolsku…“

Tohle byl pro mě tak zásadní okamžik, že jsem si řekla, že jen chlácholit by byla medvědí služba. A proto vám nabídneme to nejdůležitější, co nám v tuto chvíli může pomoci. Faktické, pragmatické informace.

Marian Kechlibar v rozhovoru mimo jiné říká:

  • Jediná účinná technika, jak omezit šíření koronaviru, je v současnosti omezit na minimum přímý sociální kontakt.
  • Z chování některých lidí vůči riziku koronaviru je vidět, že dutohlavové neobývají jen diskuse na internetu, ale že škodí i mezi lidmi, jako když někdo vyleze z karantény a jde si nakupovat oblečení.
  • Italská kultura je mimořádně nakloněná šíření jakýchkoli respiračních onemocnění, rádi se objímají, líbají…
  • Obávám se, že v Itálii to bude ještě horší.
  • Už v únoru se stalo v Honkongu, že dokonce nějaká ozbrojená tlupa lupičů přepadla nějaký transport s toaletním papírem a uloupila ho.
Všechny příspěvky s Marian Kechlibar

Diskuze:

Napsat komentář