Zpět
Jaroslav Dušek Díl 1/2

Smrt nám připomíná, že je plnou součástí našeho života

Text 8.4.202040 min Přehrát

Jaroslav Dušek v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Můžeme přemýšlet třeba o tom, jak by to vypadalo, kdyby se podobná koronavirová krize odehrávala před dvaceti lety, nebo v době, kdy nebyl internet… nebyli bychom tak zvláštním způsobem masírováni.
 • Dnes je doba, o které se domnívám, že se jmenuje Odhalení. Je to doba, kdy pod určitým tlakem každý z nás vyjeví, kdo je. Najednou ten, kdo trpí strachy, projeví strachy. Ten, koho se zmocňuje agrese, projeví agresi. Kdo má v sobě udavačský impuls, začne udávat lidi.
 • Tato situace nám umožňuje uvidět ono zapomnění, odvrácení se od Zdroje, soustředění pozornosti pouze na lidskou aktivitu, na představu, že člověk je nadřazen ostatnímu stvoření.
 • Smrt se nám připomíná, vstupuje do našeho zorného pole, připomíná, že je plnou součástí života, že ji nikdy nemůžeme úplně vytěsnit.
 • Dobře víme, že dlouhodobě nám byly vysílány signály, že imunita lidská klesá. Za poslední desítky let neustále přibývalo nemocných lidí.
 • Lidem, kteří cítí úzkost, doporučím: Najděte někoho, koho máte rádi a povídejte si s ním. A vyjevte svou lásku vůči němu. Přestaňte se zabývat lidmi, kteří vás rozčilují. Přestaňte se zabývat lidmi, kteří vám berou sílu, kteří ve vás vyvolávají vztek nebo strach nebo odpor. Dovolte lásce, aby vás prostoupila i v těch nejtěžších chvílích.
Všechny příspěvky s Jaroslav Dušek

Diskuze:

 1. To JEDNO je spontánní řád.

  Je podstatou všeho, co vidíme a dokonce i naší možnosti to zaznamenat, tedy lidské mysli. Je to to JEDNO, co lidé odjakživa hledají. Je podstatou života samotného, neboť je autorem prvního živého elementu vůbec, kterému jsme si zvykli říkat buňka. Vykazuje totiž sebezáchovné, sebepořádací a seberegulační vlastnosti a účinky a právě sebepořádáním a seberegulací a sebezáchovností roste a replikací svých částí na jiné je s chopen se dělit.

  Kdo tohle neví, a může mít 10 titulů, je u mě nevzdělanec. Právě tímto fundamentálním faktem totiž musí otitulovaní posuzovat vesmír, situaci na Zemi a cokoliv, co dělají a v čem bádaji, včetně lidského těla. Lidé běžní by tohle měli znát také, ale odkud, když otitulovanci je to nejsou schopni ve školách naučit, když to také nevědí.

  Posuzování všeho na vědecké úrovni a tohoto dominantního a nepřekročitelného faktu, a jiný nedává smysl, se nazývá Kompozitivní teorie, tedy teorie skladná.

  Replikací, tedy spojením a přizpůsobením spontánního řádu zřejmě netopýřího viru na spontánní řád lidského těla a lidského světa vznikl Cov-19. Tedy stejnou cestou jako u nekonečně velkého množství vzájemných replikací spontánních řádů všemožných druhů v historii vesmíru, Země, lidského světa a vůbec čehokoliv, co jsme schopni zaznamenat. Mnohdy nám škodí, většinou však prospívají, neboť všechno ve vesmíru se uspořádává k lepšímu touto cestou. Právě to je základní funkcí samovzniklých a samovznikajících spontánních řádů.

  Je neuvěřitelné, že tohle nikdo neví a nikdo s tím veřejně neoperuje. Nikdo, kromě mě. Ať čtu články hlav nejpomazanějších nebo koholiv, všichni melou nesmyly postavené na úplně jiném základě, než je tento, jediný správný a na základě vědeckém.

  Děkuji za pozornost.

 2. Děkuji za slova pana Duška.Jen toto…určitě bych taky nemusela zdílet informace o koronaviru,pokud bych odjela do přírody a byla mimo kontakt s civilizací.To,ale všichni nemůžeme udělat.Přeji krásné dny.

 3. Děkuji paní Kociánové,že opět pozvala pana Jaroslava Duška. Rozhovor byl opravdu plodný a lahodil mému uchu. Sdílím tyto názory již od dětství,jen před 30lety se moc příroda neřešila. Ještě jednou děkuji a budu se těšit na další zajímavé rozhovory s vámi. Přeji krásný den. Posluchačka Zdeňka

 4. Kdyby bylo více lidí, co chtějí lásku a ne strachy a války, bylo by lépe. Obklopujme se láskou, ale i na dálku posílejme pozitivní myšlenky, neboť když chceme, nikdo není daleko. Jaroslave díky. Jaroslava

 5. Jaroslave uprimne diky, perfektni a jasne, zkusim to jeste trochu prezvykat a malinko zjednodusit a posilam dal 🙂

 6. Jen se nebojte kazdej ma rad svuj zivot ja zas beru tak 1ma3nzelka 2 syn 3 cerka 4cerka rodina. nic jim nebylo ja potom posledni to je tak vsechni tak miluju at to preklepeme nejak nektere uz zacinaj porusovat zakon delaj na zahratkach hospodu

 7. Milý Jaroslave, poslouchat Vás je úžasné, protože kdykoli Vás slyším, líp se mi rozpomíná na to, jaká jsem, co je mojí skutečnou podstatou, a že to všechno co si myslím, si myslím tak nějak správně.. Vy tomu říkáte vesmír, já tomu říkám Gaia, to jednotné vědomí, ta jednotná energie, a tohle mne posiluje. A máte pravdu, ne nadarmo se říká, že oči jsou okna do duše, protože i přes ty roušky, je na lidech vidět, jaké mají úmysly, ten úsměv, myslím ten opravdový, nenahraný se nedá skrýt. Kéž by k moudrosti , kterou vy máte v sobě a předáváte ji ostatním dopělo více lidí, kéž by se méně báli a více žili, kéž by se méně soustředili na to obraňovat se proti něčemu, a raději bojovali , za něco :-))) Mějte se dobře … a… ať Vás provází síla :-))

 8. Je velice obtížné se nenechat vyměřovat lidmi, kteří buď udávají, kradou nebo žijí na vysoké noze díky amorálním praktikám. Obecně lidí je moc, kdyby nás byla polovina, byla by i méně než polovina hněvu, strachu a vzteku ?

 9. ke strachu : YT, Kristina Baudyšová, meditace „Uvolňuji strach ze svého života“. Velmi účinné.

 10. Ja dekuji za to co se deje, a kam nas,to vede, deti zpatky domu, nam to vraci starost o rodice a k zamysleni kym vlastne jsme…. zastavujeme se, u kazdeho to umocni to cim je, tak proc kritizovat….dekuji za to 🙂

 11. Krásný den Jaroslave vaše slova jsou posila a ráda vás poslouchám , děkuji za váš čas a sílu kterou pustíte do celého světa

 12. Dekuji Jaroslave, Presne to si myslim, i kdyz bych to mozna nevyjadrila tak jak to umis Ty….Uzasne, a mnohe diky za vsechno co pro nas delas v teto zvlasni dobe. DEKUJI *******

Napsat komentář