Zpět
Jaroslav Dušek Díl 2/2

Tato doba nám vyjeví, kdo je kdo

Text 12.4.202040 min Přehrát

Jaroslav Dušek v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Co tady děláme? Proč tady žijeme? Abychom si stěžovali? Abychom přežívali mezi nějakými záplavami přístrojů a léků? To je ono? To chceme? A jak dlouho to chceme dělat?
 • Někteří lidé si asi myslí, že ty čínské bylinky, používané už 2 000 let, snad vymyslel Mao Ce-Tung.
 • Objevily se studie, minimálně už dvě, že antabus, doporučovaný Milanem Calábkem, by mohl léčit koronavirus. Jedna studie je americká, druhá je – myslím – čínská.
 • Píšou mi lidé, které antabus vyléčil z růstných nemocí.
 • Tato doba vyjeví, kdo je kdo. Tato doba vyjeví, kdo bude toužit žít pod restrikcí a bude se dožadovat ještě tvrdších opatření.
 • Nepotřebujeme, aby nás pořád kontrolovali lidé, kteří si o sobě myslí, že jsou chytřejší než ostatní, a mají potřebu pořád někomu vnucovat své představy o správnosti života. Ten svět – doufám – končí, odchází.
 • Když budou komunikační sítě stále takto sledovány, vytvoří si lidé jiné způsoby komunikace.
Všechny příspěvky s Jaroslav Dušek

Diskuze:

 1. Obecný smysl života je v rozmnožování. Jiný neexistuje, jen že mu ho přidělíme každý sám… Dzp.

 2. DAKUJEM za vase vysielania, su skvele, upokojujuce, plne vtipu, jednym slovom vzdy sa tesim na kazde nove, dakujem za VAS.

 3. SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA, TEDY I LIDSTVA.

  Samovolně v čase a v prostoru vzniklá řídící struktura objektů a subjektů mikrokosmu i makrokosmu, tedy kosmu všech záležitostí, tedy věcí, zvířat, rostlin a lidí a samotného života, nazvaná spontánní řád je neosobním fenoménem podstaty všeho, přítomném na každém místě vesmíru. Vzniká prostřednictvím podobností v alespoň charakteristikách pravidel chování, kterými se její budoucí prvky řídí a podobnostmi v jejich chování k všemožným silám vesmíru, například fyzikálním, chemickým a na zemi i biologickým. I ony zvláštními spontánními řády jsou.

  Je to tedy jediná možnost existence všeho, co vidíme a jsme schopni vnímat, včetně nás samotných a našich myslí, které jsou spontánními řády vůbec nejsložitějšími. Jsou to spontánní řády informací, prostřednictvím kterých myslíme a adaptujeme se právě na spontánní řád vesmíru, lidské interakce a lidského světa. Organismy nejsou ničím jiným, než také jen druhem spontánních řádů, v tomto případě spontánně řízených DNA, která však je produktem spontánního evolučního procesu v čase a v prostoru také. Život sám je tedy také spontánním řádem.

  Všechno tedy do sebe samovolně zapadá a adaptuje se a co ne a dostane se do dosahu, pak to také je přinuceno přítomnými spontánními silami udělat. Samovolně a jen podle toho jaké adaptační možnosti v dané situaci jsou. Spontánní řád se upřesňuje a  rozšiřuje a zahušťuje tímto způsobem a vykazuje tak sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti. To je podstatné a nejdůležitější ze všeho.

  Nejhustším a nejpřesnějším spontánním řádem je spontánní situace na Zemi. Až to vypadá, že se nacházíme v nejuspořádanější části vesmíru, jakoby se spontánní řád vesmíru šířil od nás. Samozřejmě, ne naší zásluhou a ne kvůli nám. Je to naopak, proto jsme, neboť je tu nejsrovnaněji.

  Co však z toho vyplývá pro lidskou situaci ? Nic menšího, než že lidská aktivita, ne záměry, plodí totéž co jakýkoliv jiný pohyb ve vesmíru, tedy spontánní řád, v tomto případě spontánní řád lidské interakce a lidského světa. Ten spočívá v tom, že obchodem individualizovaní aktivní lidé jsou řízeni podobnými pravidly, které se v reji spontánního evolučního vývoje vyvinuly, jako odezva na jejich interakci.

  Tento stav je nezdemontovatelný a lidmi neřiditelný. Jak by mohl být, vždyť jsme tohoto superprocesu plodem a produkty, ne autory. A to včetně naší schopnosti myslet a tvořit. Je možné, to pro nábožensky založené, že spontánní řád je nástrojem Božím, ale nic takového věda zatím ani nenaznačuje, takže jen v poměru 50 na 50.

  Podrobnosti o aplikaci tohoto vědění na lidskou situaci popisuje nadoborová a všemi obory zároveň prostupující kompozitivní teorie, tedy vědecký a jen vědecký, výklad lidského světa bez pověr a mýtů, jemuž vévodí ten od A.F.Hayeka, nositele Nobelovy ceny za ekonomii… Dzp.

 4. Dnes jsem si poslechla oba díly -z 8.4.2020 a z 12.4.2020. Děkuji za to. Moc mi to pomohlo. Celou dobu držím všechny kolem sebe v klidu a lásce. V tom, aby neměli strach a nepodléhali informacím v TV a šíření paniky. A dnes jsem najednou potřebovala pomoc já…a ona přišla….Děkuji pane Jaroslave Dušku.

 5. Mě z toho staženého pořadu na youtube plyne jediné… nešlápli Vy jste náhodou do byznysu farmaceutických firem? 🙂

 6. Milý Jaroslave,
  jste skvělý a děkuji, že mohu sledovat a poslouchat!!! Vždy mě to naplní klidem, zlepší náladu a prohloubí důvěru v tento svět a sebe…..

 7. Martino, Jaroslave, děkuji. Děkuji za naději a náhled, že věci mohou být jinak. Máte pravdu, už se ukazuje, KDO JE KDO… V rozhovoru zaznělo mnoho věcí, které jsou nepříjemné, včetně cenzury, vnucování jediné správné pravdy, sledování komunikace, přesto v něm vnímám nadhled a jistou naději a za tu děkuji.
  Viděla jsem Malou vizitu, sleduju mumraj kolem a je zajímavé jak se hlasitě volá, že to a to není odzkoušeno, že nebylo prokázáno… a u Remdesiviru a dalších přípravků, které se zkouší na pacientech bylo prokázáno? potvrdila něco klinická studie? Ne, mají jen dílčí výsledky, že to možná funguje, tak kde berou tu drzost tvdit, že nebylo prokázáno… a jak by mohlo být prokázáno, když to není povoleno…
  Vvěřím, že tato doba vnucování a kontrolování opravdu končí.

 8. I když jsem obyčejný venkovan s technickým vzděláním, tak s panem Duškem velice souzním a jeho pohled na život je mi velmi blízký. Samozřejmě díky své úžasné paměti předává spostu informací , které má načtené a naposlouchané od jiných moudrých lidí. Na druhé straně velice rozumím pohledu paní Galajdové, až na to, že nesouhlasím s jejími urážlivými slovy o užvaněném šarlatánu.

 9. Pana Duška rád poslouchám, ale je pravda, že dokáže být pěkně pasivně agresivní.
  Takovým nenápadným způsobem, ale když jsem si toho u něj všiml (osobně na jednom jeho představení), došlo mi, že i on je jenom člověk se svými slabostmi.
  Což jeho moudrům neupírá na přínosu, pokud si z toho chcete něco vzít 🙂

 10. Hm. Je zajimave, jak slysime kazdy neco jineho, nejspise proto, ze se neumime odpoutat od svych presvedceni….a udalosti, ktere jsme si sami privedli do sveho zivota a ktere jsme nepochopili a ktere nas, pokud to dovolime…budou stale vest v bludnem kruhu zloby, zklamani a odsuzovani a Nasi pravdy.

  Vidite, ja treba v JD slysim hledani pravdy, pokoru, toleranci a ani trochu neslysim, ze by nekomu neco nutil.

 11. Paní Zdeno Galajdová, nemůžete Jaroslava Duška pochopit, pokud jste materialistická realistka, pokud byste byla oduševnělá esotericko-éterická bytost jako je on , pak byste s ním soudila a uklidňoval by Vás. Když to tak nemáte a necítíte jako on ani v jediné nejmenší myšlence, pak se divím, že ho posloucháte a že ho soudíte. On by Vás taky nesoudil, nemá to zapotřebí a pokud si někdo myslí, že on je manipulátor, tak asi věří jen televizním médiím, které lidstvo asi záměrně uvádí do panického strachu. Věřte si,čemu chcete a uklidňujte se,čím chcete.

 12. Vždy, když slyším někoho se zdravým rozumem, otevřeným srdcem a odvahou mluvit tak, jak to cítí, mě způsobuje radost a naději, že je nás již mnoho, že velká část z nás jde již novou cestou a těmito rozhovory se otevírá možnost otevřít oči a srdce i ostatním, kteří třeba ještě na chvíli váhají, co je skutečnost a kdo doopravdy jsme.

 13. Pana Duška nemusím…. neposlouchám totiž jenom to, co říká, ale také JAK to říká…. a to je děs….. slyším, aroganci, pýchu, pohrdání všemi, co mají jiný názor, velmi často slyším netrpělivost a pak najednou typickou vemlouvavou laskavost – no, je to herec, umí to. Navíc jsem nenašla ani jeden jeho odkaz – ani ten český ani ty dva ve španělštině…. nemohu se ubránit dojmu velmi negativnímu – manipulace a pohrdání. I to, jak mluví o smrti a jeho zkazky, jak uklidnil ženu, která se bála smrti. Vždyť každému jde v momentě blížící se smrti o něco jiného… matka se bude bát o své děti, aby na ně nebyl někdo zlý, stará paní se bude bát o svého pejska a kočičku, aby neskončili v útulku nebo neumřeli hladem a žíźní, než jí sousedé najdou mrtvou, osamělý člověk můž být upnutý na svoji práci… Umírajícímu člověku nejde jen o sebe……a pan Dušek tady se značnou dávkou „vševědoucí“ arogance mluví o bevýznamnosti našeho bytí a mluví o budoucích jiných životech… On tam byl??? On ví o čem mluví ? Sotva….. on se jenom domnívá……. A kde bere tu odvahu vyprávět tohle druhým lidem ? Připadá mi jak nadšený užvaněný šarlatán… duchové ropy……….

 14. Díky Vám se to mění a změní!A věřím,že k lepšímu. Nevím kdy,ale jednou tam* budem všichni.(*v komunitě s Duškem)

Napsat komentář