Zpět
Cyril Höschl Díl 1/2

Můžeme teď v lidech objevovat to, co v nich skutečně je. Negativní i pozitivní.

Text 1.4.202028 min Přehrát

Cyril Höschl v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Demokracie je ideální – byť jak se říká, nejlepší ze všech špatných způsobů vládnutí – do relativní pohody. Ve chvíli, kdy jsme něčím ohroženi, z vesmíru, ze zahraničí, chorobou, tak je třeba se semknout a abdikovat, rezignovat na mnoho svých práv, která jsou samozřejmá v době luxusu, ale je třeba je opustit ve chvíli, kdy musíme jednat rychle a musíme se omezovat.
 • V těch (společensky těžkých, krizových) situacích se populace dělí do takových dvou skupin. Do jedné, ve které se začnou objevovat ty nejtemnější a jedovaté negativní síly, které v každém trošičku někde dřímou – urvat pro sebe, co se dá, zachránit se na úkor jiných a podobně. A na druhou stranu v těch ušlechtilejších a civilizovanějších seskupeních se ve zvýšené míře projevují principy solidarity, vzájemné pomoci, ohledu na druhé. A tyhle dva trendy se spolu mísí.
 • Máte teď možnost objevovat v lidech to, co v nich opravdu je. To negativní, ale i to pozitivní.
 • Počet sebevražd, což je jistý indikátor duševního zdraví, za obou světových válek prudce klesl, zejména za druhé světové války. Čili ve chvíli, kdy už je taková hrůza, že jsou lidé ohroženi na životě jinak, tak statisticky, globálně počet sebevražd klesl. Jakoby ta hodnota života stoupla natolik, že s ním neplýtvali ani sebevrazi, když to mám trochu parafrázovat. A takto může vzniknout dojem, že duševních poruch je v takových dobách méně, ale obávám se, že to není úplně pravda.
Všechny příspěvky s Cyril Höschl

Diskuze:

 1. 3 velká negativa jsou mír, svoboda a spravedlnost a jsou to 3 nejvyšší obecné hodnoty lidstva, které rostou výhradně na kvalifikovaných zákazech, tedy na negativních pravidlech správného chování. Ve zmateném slangu lidstva tedy nic pozitivnějšího neexistuje.

  Naopak, HIV pozitivní, Cov-19 pozitivní atd. jsou věci v tomto slangu přece zcela negativní. Tak jak to je ?

  To se jen povedl marxánům světa trik, který nemá obdoby. Positus nebo také positivis je totiž latinský překlad starořeckého stanoveno zákonem, tedy ve skutečnosti příkaz. Proto také pozitivismus je středobodem zločinecké socialistické doktríny, tedy lidského přesvědčení, že lidé už jsou tak chytří, že mohou příkazy řídit lidský svět. Nemohou však. Lidská mysl je totiž adaptačním a informačním uzlem spontánního řádu lidské interakce, myšleno kontaktu mezi lidmi, a je složena z jeho pravidel, jímž dominují negativní, tedy zákazová, pravidla negativního jediného práva pravého, práva evolučního, práva soukromého.

  Lidi mají v hlavách otřesné zmatky. Podstata všeho vzájemného nažívání v míru, svobodě a spravedlnosti, tedy co není zakázáno je povoleno se úplně vytratila ze školních lavic tak ze škol vycházejí lidé s přesvědčením tzv. pozitivistickým, tedy s hloupým názorem, že co si uděláme to máme. Jenže tak to není. Platí totiž, že máme jen to, co jsme předem otestovali soukromým právem, jinak nám důsledky pozitivistického přístupu dřívě nebo později spadnou na hlavu, ani nevíme odkud, a my se ocitneme v base, blázinci nebo v márnici… Dzp.

 2. Re: Helena Novotná:
  Neměla jste pak depresu, deprese skutečná ne „kavičková na stěžování u kávičky jiným slečinkám“ je něco jinýho, to odjde časem+psycholog nebo většinou prášky+čas. Vy jste měla maximálně jenom blbou náladu/nespokojenost se životem, ani omylem depresu…

  Re:Héšl
  Kdybych se v životě nesetkal s někým kdo má depresu, tak bych tleskal ručičkama, jak to hezyk popisujete, ale reálné setkání s někým kdo MÁ depresu, héšl, vy jste se někdy s někým kdo ju má setkal? To co popisujete je všechno jenom ne popis člověka kdo ju fakt má…
  Ale super, potvrdil jste mě co jsem si myslel, když jste měl rozhovor o koronáku, víte prd o virologii a jak se zdá i o depresých, což je smutné…

 3. RE – Helena Novotná Tak to jste měla všechno, ale rozhodně jste neměla depresi! Skutečná deprese, to jest klinická deprese totiž není vůbec sranda, ale vážná nemoc! S tou byste jako lasička po nabídkách práce neběhala ani omylem!!!!! Tak prosím, nevymýšlejte si, nezlehčujte a neurážejte tímto ty, kteří skutečně pravou, klinickou depresí trpí, a hodně, tak, že i 10% – 15% lidí z diagnostikovaných spáchá sebevraždu.

 4. Tentokrát souhlasím s každým slovem pana Höschla.
  Mohu potvrdit, že když jsem měla depréze, hned mne přešly, když jsem ztratila milovanou práci.
  Začla jsem se hbitě učit jazyk a běhala po nabídkách práce jako lasička…Na depréze tak ňák nezbýval čas. ☺

Napsat komentář