Zpět

Bude se měnit lid?

Text 9.10.20233 min Přehrát

Ve slovenských volbách mi šlo o hodně. Cítil jsem, že pokud masivní kampaň progresivních politiků a progresivních médií ovládne mysl voličů, a ti si zvolí premiérem místopředsedu Evropského parlamentu, stanu se elitářem, který prostým lidem pohrdá. Kdyby vyhráli progresivci, pročítal bych si dnes Psychologii davu od Gustava LeBona. To on mne elitářstvím nakazil za mlada, a víru v kolektivní rozum lidu jsem si pak osvojoval velice dlouho a obtížně. Po pravdě zápasím s pokušením elitářství dodnes, podobně jako se cítím stále kuřákem, i když jsem si už nějakých dvacet let nezapálil…

Vyhrál ovšem Fico. Kolektivní rozum se přiklonil k sociální demokracii a lid dal přednost národní košili před bruselským kabátem. Černý Petr elitářství zůstal v rukou progresivců a eurofilů. To oni dnes ohrnují nos nad primitivními venkovany a milovníky starých pořádků, čili spodinou, která mladým zničí budoucnost, když si od nich, progresivců, nenechala dobře poradit. My, euroskeptici, naopak chválíme moudrost lidu, který nezvolil-li dobro, zvolil alespoň menší zlo.

Každé volby končí povzdechem, že je potřeba vyměnit lid. Mění se pouze elitář, který, jsa nevyslyšen davem, s tímto povzdechem vyrukuje. Co je myšleno jako bonmot, je přitom přirozený proces, kdy jedny ideje umírají se svými voliči a střídají je generace, které si ideje svých rodičů oškliví. Tím samozřejmě nic nekončí, neboť přijdou vnuci, kteří si lépe než s rodiči rozumí se svými dědečky a babičkami. A těmto vnukům připadne progresivismus jejich rodičů praštěný, podobně jako se takto dnes jeví praštěný jejich dědečkům a babičkám. Vnuci a vnučky budou chtít něco svého, a ať už to bude cokoli, svět jejich rodičů to nebude.

V politice platí, že volební kampaň začíná den po minulých volbách. Progresivci na Slovensku získali hodně hlasů a svého generačního progresivního snu se určitě nevzdají. Asi věří, že jejich chvíle teprve přijde. Také je ale možné, že okno příležitosti se jim právě zavřelo. Ideologie, kterou vyznávají, Evropu paralyzuje. Důsledkem progresivních nápadů je ekonomický, civilizační a duchovní regres. Dnešní elitáři chápou slovenské volby jako politováníhodný exces. My, euroskeptici, potěšeni moudrostí lidu, je čteme jako trend.

Všechny příspěvky s Ivan Hoffman

Diskuze:

 1. Dobrý den pane Hoffmane, brilantní a stručný komentář všeho podstatného, a přitom nadčasový příspěvek až mrazí. Děkuji a přeji v těchto dnech vše dobré.

 2. Jsem rád za to, jak volby na Slovensku dopadly. Vím, však, že s novou vládou půjdou Slováci o něco pomaleji do otroctví. Změna vlády je málo. Je potřeba vyměnit společenský systém. Stranokracii za demokracii.

 3. Na Slovensku byli vždycky o krok pozadu za ČR.
  Opravdu si myslíte, že volby v ČR ČSÚ opravdu počítá a že je nemají „spočítané“ měsíce předem? (Přicházejí i znepokojivé zprávy z okrsků, kde komise neměly zapečetěnou urnu celou dobu pod kontrolou) Opravdu existuje nějaká relevantní kontrola voleb.. nějaká důvěryhodnost??

  A provádí se něco podobného co se podařilo moravským nacionalistům v malé vesničce..

  https://zpravyzmoravy.cz/pocty-moravske-narodnosti-nesedi-poukazalo-kontrolni-dotazovani/

 4. Je pravda, že moje generace idejemi svých rodičů opovrhovala a věřila, že to dokáže lépe. S výsledkem očividně není spokojena a mnoho by dalo přednost návratu to starých dobrých časů. Ještě méně je spokojena s generací, kterou vychovala. Ta idejemi svých rodičů opovrhuje a nemůže se dočkat aby nám ukázala jak to dělat lépe:)

 5. Pan Hodffman prikladá k výsledku SK volieb prehnane veľký význam. Reálny význam by nastal, keby bol zvýťazil Kotleba.
  Fico je iba zle čitateľný politik s ľavičiarskou etatistickou politikou. A maličkou politickou silou.

 6. Znáte ten vtip, jaký je rozdíl mezi lidem a lidmi, ne? Dřive se to říkalo takhle: Lid buduje pod vedenim KSČ vyspělou socialistickou společnost, kdežto lidi na to většinou se …. tentononc. Dnes nevím, co vlastně ten lid buduje, ale lidi se k tomu staví úplně stejně. Tudíž lid lze považovat za virtualní politickou konstrukci, měnící se v jiný lid dle potřeby politiků. Lidé jsou viceméně stejní ….

 7. Není nutné menit lid (i když i k tomu v EU dochází). Stačí prostému hloupému lidu ještě více omezit možnost volby. Je přece jasné, že většina voličů by nikdy nehlasovala pro pozdější odchod do důchodu, pro vyhlášení války, pro přijímání ekonomických migrantů. Je tedy nutné zabránit tomu. aby prostý nevzdělaný s nekompetentní lid kecal do politiky.

 8. Pane Hoffmane, děkuji za naději vlitou do žil..
  Už se těším, jak budu „kazit“ vnoučata svých prvních dvou dětí, které se nechaly naočkovat, a jejichž světu zkrátka nerozumím..
  Naštěstí jsem si ve „zralém věku“ pořídil další dvě děti, takže s tím „kažením vnoučat“ mohu začít už nyní.
  To, že opravdu důležité informace se předávají ob generaci říká i pplk v.v., ing. Ivan Kratochvíl a další moudří lidé v mém okolí.
  Stejně tak platí, že na dětech géniů příroda odpočívá.
  Inu, čeká nás ještě mnoho práce, než odejdeme z tohoto světa, tož, vyhrňme si rukávy!

 9. Obávam sa, že progresívci, keď nezostavia vládu, tak za pomoci, prezidentky, médií, mimovladok a EU inštitúcií na čele so sudružkou Ursulou von den Layen budú tento trend brzdiť.

  1. moc se mi líbi ten slovenský výraz „mimovládky“. Proti českému „neziskovka“ vyjadřuje přesně to, co je na těch spolcích hlupců podstatné — jsou to naprostí mimoni :))))))

 10. Pane Hoffmane, Váš projev je pro mne v této hloupě době jako balzám a pohlazení. Děkuji.

Napsat komentář