Ivan Hoffman
(Ne)podat ruku zlu
Ivan Hoffman
Kolik lidí je tak akorát?
Ivan Hoffman
O dobrých úmyslech fanatiků
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
Prezidentovi rozšlapali bábovičku
Ladislav Větvička
Nohavica byl vykostěn z pořadu ČT. Česká televize tedy zavedla cenzuru. K čemu pak takový paskvil potřebujeme?
Ladislav Větvička
To su věci, Vašku, co? Žanťak za tvoje prachy rajzuje po světě a eště se hada s Vlastičkou…
Ladislav Větvička
Jakkoli ten připad vypada srandovně, opět to ukazuje na aroganci debilnich uředniku, keři maju pocit, že konaju dobro
Ladislav Větvička
Očekávat, že po volbách může přijít politická elita jiné kvality je podobně naivní, jako očekávat, že jinou nádobou naberu z moře vodu, která nebude slaná.
Ladislav Větvička
V jednom prostoru není možné normální soužití více ras či národností.
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 114 219 Kč Děkujeme vám!
„K plynu ještě tolik, že odstřihnout se od levného zdroje je ekonomicky chybné, odstřihnout se od drahého je ekonomicky racionální, energeticky bezpečné ovšem není jedno ani druhé.“
Tak tohle dilema EUSSR v dohledne dobe mit nebude, US plyn se totiz nepochybne odstrihne sam. EU tajtrlici totiz nechapou, ze veskera US tezba ropy a plynu pochazi z bridlicnych lozisek a pouzivana metoda, fracking, je v porovnani s konvencni tezbou nesrovnatelne nakladnejsi a zaroven kratkodoba, fracking vrt ztraci uz po 3-5 letech kolem 50% vydatnosti a je tedy nutno vrtat znovu jinde.Vzhledem k tomu ze output lehce tezitelnych lozisek uz nepochybne kulminoval a zbyvajici rezervy jsou nejen mnohem mene vydatne ale hlavne mnohem nakladnejsi, je to je otazka nekolika malo let nez to Amrdolove budou muset zabalit a stanou se opet netto importery. Take cena WTI ropy nepochybne pujde nasledkem blizici se recese do kolen a uz ted je na hranici 60$ /barrel pod kterou vetsina US shale tezby je nerentabilni, uz 2015 to byl ten pripad a tezarske firmy tehdy kapaly jak mouchy na lampe. Neni zadna nahoda ze Donik kouka kde by ropu a plyn ukradl ale pokud se mu to povede, bude je potrebovat pro sebe.
I hlava pana Hoffmana funguje v černobílém nastavení a osciluje pouze mezi dvěma dodavateli plynu. Zemní plyn prodávají i jiné státy.
Není odstřižení jako odstřižení. Odstřižením od ruského plynu jsme si „jen“ zdražili energie. Ovšem případným odstřižením od amerického plynu bychom si asi přivodili nějaké ty sankce, např. cla („pokud Kanada uzavře dohodu s Čínou, bude okamžitě zasažena stoprocentním clem na veškeré kanadské zboží a produkty dovážené do USA“). Naopak to hnusné Russko, přestože s ním byl náš světový lídr ve válce, nám bylo ochotno plyn dodávat za původní ceny. To jsou paradoxy pane Vaněk…