Zpět
Pavel Černý Díl 1/2

Ti, kdo nejvíce křičí proti nenávisti, ji sami vyvolávají a štvou lidi proti sobě

Text 6.6.202032 min Přehrát

Pavel Černý v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Poklidné demonstrace byly v Bratislavě, když byl zavražděn novinář Ján Kuciak. V Americe je to něco úplně jiného.
 • Zákrok by měl být vždy přiměřený a měl by používat co nejméně síly a násilí, jak to jen jde.
 • Nechme tento případ řádnému vyšetření řádnému soudu, určitě ne na politicích, aktivistech nebo takzvané ulici.
 • Je úplně jedno, jestli je pachatel bílý, černý, žlutý nebo modrofialový – zákrok proti němu by měl probíhat zákonně, přiměřeně a naprosto stejně. Jinak je to špatně.
 • Křiku o diskriminaci během policejního zákroku si i čeští policisté a městští strážníci užívají ažaž. Ne, to není diskriminace, to je policejní akce.
 • Já nemám vinu, otroky do USA jsem nevozil. Nikdy jsem nikoho nediskriminoval, nevyužíval. Naopak dnes jezdím do zemí, kde jsou lidé jiné rasy, snažím se jim pomáhat, dělám s nimi. Pomáhám, aby v těch zemích bylo bezpečněji. Těm lidem bych nedával výhody, neodškodňoval bych je něčím. Podat jim pomocnou ruku, to je správné – a bez ohledu na to, jakou kdo má barvu kůže.
 • Lidé chodí s cedulemi, že na černých životech záleží. Ale ono na všech životech záleží. A za tím si budu kdykoli stát.
 • Slyšel jsem jednu profesorku, která učí na americké univerzitě, a ona omlouvala všechno násilí tím, že ti lidé jsou prý rozčílení, že toho mají dost, takže mají právo se pomstít společnosti za cosi, co jim prý udělala.
 • Dnes ve světě běží ideová válka. Vedena médii, vedena politiky. Ti, kdo nejvíce křičí proti nenávisti, ji vyvolávají a poštvávají lidi proti sobě.
Všechny příspěvky s Pavel Černý

Diskuze:

 1. Je všeobecně známo, že bíĺí kapitáni nelovili černochy po Africe, aby je odvezli do Ameriky. NE. Nakupovali je v přístavech od černých překupníků. Tito překupníci je měli od černošských náčelníků a tito náčelníci je získávali jako zajatce v soustavných mezikmenovách válkách. Šlo o válečné kořisti kmenů. Před bělochy je už staletí nakupovali Arabové jako veslaře pro své lodě. Černí lovili a prodávali černé. Nic nového pod sluncem…

 2. Oficiální zákrok klečením na krku? To mohou taky rovnou dávat oprátku. Policiem by se měla poučit u zákroků psychiků. Prostě síť a případné omámení. Tihle silákoví machři tam nemají co dělat.

 3. Neznám rasističtější termín, než Afroameričan nebo afroameričan. Ti, kteří ho vymysleli stanovili, že se nejedná o člověka, ale nebělocha… Dzp.

 4. Jako bývalý policista vím, že zákrok musí být přiměřený, obrana účinnější než útok. Přesto jsem za 15 let nikoho nezabil, jelikož je to práce a ne ventilace nenávisti.

 5. Dle mne si někteří lidé nedoláží přiznat, že za své podělané životy si můžou sami. Je jednoduší to svádět na rasismus, systém apod.

 6. Není co dodat!
  Frustrovaní jsou tmaví i bílí, všichni právem…
  Bílí jsou naštvaní, že mají menší práva než tmaví.
  Tmaví jsou naštvaní, že se u bílých setkávají s předsudečnou nedůvěrou…
  Bohužel, příroda už to tak zařídila, že živočichové zobecňují…
  I ten nejzavilejší aktivista si přidrží šrajtofli, když do MHD přistoupí partička českých Indů…
  Když je nějaká minorita vizuálně odlišná a stihla si vytvořit tzv.blbou firmu, tak je to potom moc těžký.Pro všechny.

 7. Ano, s napisem se dá souhlasit, pokud ovšem není v zájmu někoho, kdo nemá být kritizován oprávněně.

  Moje velká profesionální zkušenost z převratu 1989 a téměř 20-letého profesionálního manažerování ODS mi napovídá, že nejméně morální byli vždy přeťáplí moralisté. Byli a jsou to většinou bezuzdní kverulanti bez vědomostní kotvy a správného obsahu své kritiky… Dzp.

Napsat komentář