Zpět

Existuje dokument armády USA s názvem „Počasí jako multiplikátor síly – přivlastnění si počasí do roku 2025“

Text 19.5.202430 min Přehrát

Sice se říká, že první obětí války je pravda, ale v případě konfliktu na Ukrajině to byl covid-19, který vymizel ze dne na den, a přestalo se o něm prakticky mluvit i psát. V předchozí části našeho rozhovoru jsme připomněli řadu otazníků, které po takzvané pandemii vyvstaly. Epidemii, která nakonec vykázala nižší úmrtnost než chřipka, doprovázela bezprecedentní opatření od roušek po lockdowny, a vytváření občanů druhé kategorie, kterými se stali všichni, kdo se odmítli nechat očkovat nedostatečně otestovanou vakcínou. Náš host Radovan Dluhý-Smith, který se věnuje shromažďování faktů o věcech, o kterých se tak moc nemluví, k tomu poznamenal: „Vakcíny se přece běžně pět až deset let testovaly na zvířatech. Pak se pomaličku přešlo na kontrolované studie testování u lidí. Ale k tomu prakticky vůbec nedošlo. Testování na lidech probíhalo v přímém přenosu během vakcinační kampaně, která začala v roce 2021.“ Na jedné straně tak zůstaly pohádkové zisky velkým farmaceutickým firmám, a na straně druhé nezodpovězené otázky. A nám tak nezbývá, než se stále dožadovat odpovědí, pro případ, že to vše byl jen začátek.

Martina: Radovane, my jsme se v minulém díle bavili o vakcínách, nejenom u nás, v Evropě, ale také v Americe, a já bych se ještě znovu věnovala otázce: Kdy se lidé nechávají očkovat dobrovolně, a kdy už tuto svobodnou vůli ztrácejí? Ráda bych řekla, že se začínají objevovat informace o pokusech využít komáry jako živé injekční stříkačky – ale tyto pokusy už probíhají dávno. Ještě nedávno jsem četla na sociálních sítích debatu, kde se tomu různí všeználci vysmívali ve smyslu, že dezoláti mají další konspirační teorie, a přitom si mohli přečíst vyjádření jednoho z vědců, například z britské firmy Oxitec, která na Floridě geneticky modifikované komáry vypustila. A tento vědec pro tiskovou agenturu AP řekl: „Vypustili jsme za ty roky přes miliardu komárů, a žádná rizika pro člověka, či životní prostředí jsme nezaznamenali. Tak tedy, Radovane, jak si tedy létající stříkačky a vakcinátoři počínají?

Radovan Dluhý-Smith: K vypouštění stovek miliónů geneticky modifikovaných komárů se možná ještě vrátíme. Ale k létajícím stříkačkám: Univerzita ve Washingtonu již několik let zkoumá, jestli by bylo možné použít komáry k očkování lidí proti malárii, takže se snaží, je to výzkum na lidech, který už běží několik let…

Martina: Ano, četla jsem, že snad většina lidí, kteří se tohoto experimentu jaksi dobrovolně zúčastnila, tak malárii dostala.

Radovan Dluhý-Smith: Já jsem výsledky experimentu procházel, a tato metoda byla účinná jenom z 50 procent. A je trošku bizarní, když jsem se díval na některé obrázky z tohoto výzkumu, kde lidé mají ruku v akváriu, a je celá nateklá.

Martina: To museli dostat asi tisíc píchanců.

Radovan Dluhý-Smith: V rámci testování. O co tady jde? Je to technika genetického inženýrství s názvem CRISPR – aspoň tady na univerzitě ve Washingtonu to používají – v rámci které jsou vědci schopni upravit DNA parazita, který přebývá v komárech, který způsobuje malárii, a následně tímto komářím bodnutím vpraví geneticky modifikovaného parazita do těla člověka s cílem vytvořit u něj imunitní reakci proti malárii. Takže moc to nefungovalo. Byl to doktor Murphy, který říkal, že používáme komáry, jako kdyby to byly tisíce injekčních stříkaček.

Ve dvaceti státech USA byli vypouštěni geneticky modifikovaní komáři. Na Floridě jich vypustili 750 milionů. V Evropě běží projekt INFRAVEC na využití geneticky modifikovaných komárů.

Martina: Aby z toho nakonec v tomto případě nebyly další Murphyho zákony. Protože samozřejmě nemůžeme vědět, kdo dostane kolik injekcí, a další věc je, že, jak si vzpomínám, probíhaly pokusy zkřížit africkou včelu – která není tak medonosná, je agresivní – s naší kraňkou, která je mírná, a je z ní hodně medu, a výsledek se pak ukázal, protože se tento experiment trošku nepovedl, a tyto včely kvůli lidské chybě unikly, a vznikla velmi agresivní včela, která vydrží snad všechno, dokáže přeletět i velká pohoří, a moc nenese, ale od té doby už dokázaly napadnout mnoho lidí a usmrtit je. Ale dobře, abychom nemalovali čerta na zeď: Já si umím představit, že třeba to, co se týká viru zika, nebo horečky dengue – kde v tomto případě byli do výzkumu zapojeni komáři – asi jde skutečně o to pomoct lidem vymýtit tyto nemoci. Myslíš si, že je šance, že by se to povedlo? Na co jsi narazil, když ses brouzdal odborným tiskem?

Radovan Dluhý-Smith: Často mi připadá – jak jsi uvedla příklad s těmi včelami – že si hrajeme na bohy, a někdy s takovým výsledkem, který skončí trošičku jinak, než kam jsme se to snažili zaměřit, a jaký tam byl úmysl. Opravdu vypouštění geneticky modifikovaných komárů je prakticky – dá se říct – dneska normalizováno, takže prestižní vědecký časopis Nature v roce 2017 sdělil, že americká Agentura pro ochranu životního prostředí povolila vypouštění geneticky modifikovaných komárů ve dvaceti amerických státech. A podle stanice BBC v roce 2020 vláda na Floridě odsouhlasila vypouštění 750 000 000 geneticky modifikovaných komárů. A už i v Evropě máme projekt INFRAVEC, a od roku 2009 Evropská komise zkoumá možnosti geneticky modifikovaných komárů i v rámci Evropské unie. Když se ptáš firmy Oxitec na možné nežádoucí dopady, které Oxitec zjistil, tak oni slibovali, že tito komáři, kteří jsou infikováni, taky geneticky upraveni, nepřežijí.

Martina: Ti geneticky upravení, nebo ti, kteří roznášejí vir? Ti, co roznášejí třeba nemoc dengue?

Radovan Dluhý-Smith: Ti, kteří jsou upraveni.

Martina: Ti nepřežijí?

Radovan Dluhý-Smith: Že nepřežijí. A zjistilo se, že v tomto pokusu Oxitec přiznal, že až 15 % přežilo, takže my vlastně vytváříme jakéhosi superkomára, u kterého nevíme, co je schopen v přírodě napáchat za škody.

Martina: Pokud vím, tak už v roce 2010 se molekulární biologové z japonské lékařské univerzity v Jichi – jestli to říkám správně – pokoušeli udělat z některých komárů létající vakcíny, to znamená, že tento projekt už má za sebou…

Radovan Dluhý-Smith: Nějaký pátek.

Podle Klause Schwaba, ředitele Světového ekonomického fóra, genetická úprava nemění jen chování lidí, ale člověka jako takového

Martina: Ano, docela dlouhou dobu. Myslíš, že toto je skutečně budoucnost? Tedy že jsem na zahradě, hrabu trávu, a mezitím probíhá moje vakcinace?

Radovan Dluhý-Smith: Bohužel asi to je budoucnost… Vlastně nevím, jestli to už není přítomnost. Asi se dostaneme k tomu, že žijeme v době internetu věcí, těl, nanotechnologie a umělé inteligence – to vše je kolem nás. Vzpomínám si právě na rozhovor o genetickém inženýrství s Klausem Schwabem, ředitelem Světového ekonomického fóra, kde se ho ptali právě na genetické úpravy, a nejenom tedy zvířat, ale i lidí. A on v tomto rozhovoru říká, na to nikdy nezapomenu, že genetické inženýrství, genetická úprava, nemění jenom chování lidí, ale člověka jako takového. Takže teď, když máme za sebou vakcinační kampaň, kdy desítky, stovky miliónů lidí na světě byly očkovány, tak člověk zvažuje, jestli tam právě není něco takového, protože je to nová technologie, a zda to třeba nesouvisí s tím, co pak právě Klaus Schwab zformuloval ve videu. Ale to spekuluji.

Chytrý prach, smart dust: Bezdrátové sítě, nanosenzory, propojené počítačové uzly, pohybuje se s větrem a usazuje na kůži. Energie z vnějšího prostředí.

Martina: Tak já ještě v tuto chvíli zůstanu u velkolepých záměrů, kterak vytvořit superčlověka. Protože ještě nedávno bylo mnohokrát za konspirační teorii označováno to, že nanoroboti mohou člověka proměňovat, že mohou být rozprášeni jako chytrý prach ve formě aerosolu. A dnes už ani nepoložím otázku, jestli je to výmysl, protože vím, že není, protože o tom, co dokáže smart dust, už můžeme slyšet v mnohých odborných článcích. Řekni mi, jak jsme daleko s tím, že vdechujeme malé nanoroboty?

Radovan Dluhý-Smith: Tak jako je to s mnoha konspiracemi, s mnoha teoriemi, které jsou dlouhodobě zesměšňovány, tak chytrý prach je opravdu jedno z těchto témat. A musím upozornit, že chytrý prach se zkoumá od 90. let. Zde třeba uvedu profesora Pistera z univerzity v Berkeley, který byl jedním z tvůrců takzvaného chytrého prachu. On už v roce 1992 spolupracoval s americkou vojenskou laboratoří DARPA, kde se ho právě snažili vyvinout, a tento projekt byl nazván „Chytrý prach“.

A co vlastně chytrý prach je? Doporučil bych pro ty, kdo zvládnou mluvenou angličtinu, skvělé video známého amerického vědce Alasdaira Allena, který mimo jiné pracoval pro Google. Definoval chytrý prach jako: „Bezdrátové sítě, nanosenzory, různě propojené počítačové uzly, které se pohybují ve směru větru a usazují se na kůži. Člověk může chytrý prach pozřít, a být zevnitř ven monitorován. Chytrý prach získává energii z vnějšího prostředí.“ To byl citát právě z Alasdaira Allana. Takže se o chytrý prach začala samozřejmě brzy zajímat i komerční sféra. Pamatuji, že v roce 2012 se jedna z těchto firem jmenovala Dust Networks, tedy Sítě prachu.

Martina: Spíš dust netvor. Ne networks, ale netvor.

Radovan Dluhý-Smith: Ta to vyrábí komerčně, a to bylo před dvanácti lety, prosím vás. Mám video, dokonce je dodnes na YouTube, jak tato firma mluví o tom, že chytrý prach by se mohl stát součástí chytrých měst, a jak oni vypouští chytrý prach do okolí. Neuvěřitelné věci.

Martina: A přesto ještě můžeme skutečně velmi často slyšet reakce: „No jo. To jste vy, co tak uvěříte úplně všemu, že se nadechnete, a v tu chvíli už jste očipováni, osazeni mnoha roboty, a podobně. Přičemž, když jsi vzpomenul DARPu, americkou vojenskou agenturu, tak já jsem narazila na mnohem dřívější výzkum pokročilých obranných systémů v rámci projektu Brainstorms. A tam zkoumali, jestli nanočástice vpravené do mozku vojáků umožní bezdrátovou komunikaci mezi vojenskými systémy a mozky těchto vojáků. A to musím říct, že tohle je už pro mě jako Jason Bourne – agent bez minulosti. To je téměř nepředstavitelné, a myslím, že si mohu dovolit své osobní komentování: Mě to děsí.

Radovan Dluhý-Smith: V tomto projektu šlo o vytvoření takzvaného supervojáka, jestli se nemýlím. Tady je potřeba si uvědomit – pro posluchače – že tyto technologie mají dvojí využití: Vojenské. A pak komerční. A často se ospravedlňují právě tím, že nám mohou pomoct ve zdravotnictví, že je to pro naše dobro, a tak dále.

Martina: Vždycky je to pro naše dobro.

Radovan Dluhý-Smith: Přesně tak. A například pandemie už pro nás měla být alarmem, protože už bychom měli reagovat trošku jinak na to, když někdo řekne, že je to pro naše zdraví. Ale já si ještě pamatuji totalitní komunistický systém, který jsme tady měli, a ti také říkali, že je to všechno pro naše dobro.

Martina: Ale já si klidně umím představit, že prapůvod tohoto vývoje je skutečně v tom, dostat do hlavy člověka chytrý prach, který zmonitoruje průběh dějů v mozku, a pak můžeme zjistit, jak mu pomoct, jak odstranit epilepsii, která centra zapnout, vypnout, a podobně. Já si to umím představit. Nepodezřívám je, že všechno vznikne jenom proto, aby to člověka posléze manipulovalo, změnilo, a takzvaně vylepšilo. Jenomže pro všechny tyto výzkumy pak většinou platí…

Radovan Dluhý-Smith: Že jsou zneužity.

Lidský mozek je hacknutelný pomocí chytrého prachu na mozkové kůře

Martina: Jednak zneužity, a jednak tyto výzkumy velmi často platí armáda. Ale nechci spekulovat, a chci se bavit o konkrétních věcech, které se ukázaly. Například vím, že americký profesor Kristofer Pister z univerzity v Berkeley říká: „Chytrý prach je bezdrátový senzor, který má schopnost komputace, komunikace, může shromažďovat energii, a reagovat na vjemy z vnějšího prostředí.“ To je v podstatě perpetum mobile – už se to povedlo. „Budoucí chytrá města využijí technologii chytrého prachu, a chytrý prach bude rozšířen všude.“ A podle profesora Pistera, chytrý prach umožní v chytrém městě monitorovat člověka a snímat jeho aktivity. A teď bych si moc přála, abys řekl, že to je konspirace a dezinformace, protože já si takový svět ani nechci představovat.

Radovan Dluhý-Smith: Bohužel není. A přidal bych pár studií: Například MIT – vážená instituce – Massachusettský technologický institut v Bostonu. Nedávno jsem četl článek, jak by chytrý prach mohl sledovat náš mozek. A když si tento článek přečtete, tak zjistíte, že v roce 2013 právě vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley objevili zcela nový způsob, jak pracovat s mozkem. A píší o tom, že tento chytrý neurální prach rozprášili na kůru mozkovou, a komunikovali s mozkem a s chytrým prachem pomocí ultrazvuku. Takže to byla univerzita v Berkeley. A mluvil jsem o Massachusettském technologickém institutu, což je další výzkum z roku 2018, kdy tamní výzkumníci vynalezli takzvané nanoboty, které bylo možné vypouštět do prostoru ve formě aerosolu, a tyto aerosoly plné nanorobotů se pak chovaly jako chytrý prach, byly schopné sběru, zpracování a ukládání dat. Takže to jsou reálné výzkumy. Tyto výzkumy byly realizovány na laboratorních myších, aby si posluchači nemysleli, že byly realizovány na lidech. Nicméně samozřejmě každý takový výzkum má nějakou posloupnost, a většinou to končí testováním na lidech.

Takže si myslím, že jestli sledujete Elona Muska a jeho Neuralink, tak on dnes poprvé vpravil čip do mozku člověka, a myslím, že to je k odpoutání pozornosti od věcí, o kterých by se asi nemělo mluvit, a to je právě chytrý prach. Když už tady deset, dvacet let máme studie, které prokazatelně mluví o tom, že chytrý prach je možné takto vypouštět, a lze s ním takto komunikovat, tak mi řekněte, proč bychom měli vymýšlet nějaké čipy.

Martina: Když to můžu v aerosolu vdechnout, a…

Radovan Dluhý-Smith: Přesně tak.

Martina: A ani o tom nemusím vědět.

Radovan Dluhý-Smith: Přesně tak.

Martina: Profesor Pister, o kterém jsem tady mluvila, říká, že chytrý prach umožní v chytrém městě monitorovat člověka, a snímat jeho aktivity. Je možné prostřednictvím chytrého prachu nejen monitorovat, ale do určité míry také ovládat tak, jak jsme se o tom bavili před malou chvílí, třeba v projektu DARPA a Brainstorm?

Radovan Dluhý-Smith: Abych nespekuloval, tak tady doporučím videa amerického profesora Jamese Jordana, který na toto téma napsal desítky knih a stovky článků. On se zabývá tím, jak je možné využívat právě těchto nanotechnologií na ovlivňování mozku. Na YouTube je spoustu přednášek, kde sděluje, že to možné je. Vzpomínám si na jednu takovou přednášku na YouTube, kde stojí v aule, a studentům ukazuje konce tužky, a říká: „Kdybych toto množství nanočástic vypustil tady do auly, tak bych byl pomocí elektromagnetických vln schopen ovlivnit vaše emoce, myšlenky, které máte. A že je to možné. říká sám Juval Harari, izraelský profesor, který na YouTube hovoří o tom, že dnes je naše mysl hacknutelná. Tak řekni, Martino, co si o tom mám myslet, když ne to, o čem se tady bavíme, že je dnes velmi pravděpodobně možné pomocí chytrého prachu hacknout mozek člověka.

Martina: Musím říct, že znám celou armádu lidí, kteří už možná sloužili jako figuranti.

Radovan Dluhý-Smith: Mělo by padnout tady také jméno Ray Kurzweil, odborníci na nanotechnologie a na umělé inteligence ho určitě znají, který je jednou z postav technologického vývoje společnosti Google. A prosím vás, on už v roce 2005 – takže to je takřka dvacet let – uvedl, a budu citovat: „Ve 20. letech 21. století,“ – to máme dnes – „budou existovat různé přístroje o velikosti krevních buněk, které mohou být vpraveny do mozku a našich těl, a to bez chirurgického zákroku. A tito nanoroboti budou vykonávat různé terapeutické funkce. Co se stane, když bude miliarda těchto nanorobotů kolovat ve vlásečnicích našeho mozku?“ Konec citátu.

Existuje dokument armády USA s názvem „Počasí jako multiplikátor síly – přivlastnění si počasí do roku 2025“

Martina: Hm. A přesto všechno je stále tendence – nejenom od jednotlivců, ale i od médií – jakékoli takovéto informace označit za spekulace, a třeba v diskusi pod článkem pak lidi dehonestovat, a třeba psát: „Jasně. To víte, že jo. Jste naočkovaní, už jste dostali čip, už vám ho tam vpravili, a zjevně vám to žere mozek.“ To jsou velmi časté reakce. A snaha tyto informace zlehčovat, a dehonestovat jejich autory, přichází i z míst, které bychom považovali za vědecká, akademická pracoviště. Jak si to vysvětluješ? Tito lidé nevědí? Nechtějí vědět? Mně se nechce věřit tomu, že jsou tady celé armády zaplacených, nebo pomýlených, a hlavně neotevřených lidí.

Radovan Dluhý-Smith: Na to neznám odpověď. To se musíš zeptat těch, kteří toto říkají. Já na to říkám, že se často chováme jako stádo a že si stavíme své vlastní vězení. A důvody? Určitě jedním z důvodů budou finance, protože všichni musíme platit hypotéky, máme nějaké závazky. Je to možná jakási chuť po moci, tedy že pak budou nějakým způsobem povýšeni ve smyslu: Už nejsem náměstek, ale ministr. Nebo nejsem zástupce ředitele, ale už jsem ředitelem. Ale co naše děti? Co budoucnost? Nevím.

Martina: My jsme se teď bavili o tom, jakým způsobem se mohou věci, které bychom nečekali, dostat do našeho těla, ať už nás naočkuje komár, nebo nějaký jiný hmyz, nebo něco vdechneme formou aerosolu. Řekni mi, myslíš, že s těmito technologiemi může souviset i takzvané ovlivňování počasí? Protože tady se to konspiračními technologiemi jenom hemží. Já nevyslovím to slovo, na které mnozí, kteří by chtěli tady tento náš rozhovor znectít, určitě čekají, tedy že by něco trousila letadla, i když k tomu možná taky dojdeme. Ale nemusíme tomu říkat tím ošklivým slovem, které nás automaticky zařadí do shadowbanu. Takže já se tě ptám: Myslíš si, že vzduch kolem nás může být nebezpečný i něčím jiným, než exhaláty?

Radovan Dluhý-Smith: Velmi pravděpodobně. Já jsem se k tomuto tématu chytrého prachu, k nanotechnologiím – dostal právě přes ovlivňování počasí a klimatu. Protože v rámci mých výzkumů jsem se dostal k materiálu americké armády – je to univerzita Air War College – která připravuje různé dokumenty o tom, jakým směrem pokračují trendy v armádě, a kam směrují. Je to materiál, který se nazývá „Počasí jako multiplikátor síly – přivlastnění si počasí do roku 2025“.

Martina: Přivlastnění si počasí – aha.

Radovan Dluhý-Smith: Ano, to máme za rok. A v tomto materiálu mají krásnou grafiku – tento materiál byl napsán v 50. letech – na které jsou uvedeny různé technologie, vypouštění různých chemikálií v rámci ovlivňování počasí, využívání různých technologií, a je tam napsáno, že už v devadesátých letech byly využívány chytré mraky plné nanotechnologií. Takže já jsem potom samozřejmě začal bádat, co to ten chytrý prach je. A o tom jsme mluvili.

Martina: Takže, chytrý prach v chytrých mracích, a budou z toho…

Radovan Dluhý-Smith: Chytrý déšť.

Ve Spojených arabských emirátech už dvacet let ovlivňují počasí vypouštěním oxidu titaničitého do atmosféry, aby více pršelo. Důsledkem je bílý závoj, takže není vidět modrou obloha a jasné sluníčko.

Martina: Chytrý déšť, a pak hloupí lidé?

Radovan Dluhý-Smith: Je to možné. O těchto dopadech můžeme pohovořit někdy jindy. Když jsem se začal bavit o ovlivňování počasí, tak jak říkáš, jsem byl často zesměšňován, a x let na to najednou sledují, že o tom začíná psát a hovořit mainstream, a najednou se z toho udělalo: „Vždyť to tady přece už máme dlouho.“ A vůbec se mainstream nepozastavuje nad tím, že ještě před pěti lety se o tom pomalu ani nemohlo psát.

Těchto článků je spoustu, a zmíním jeden z nedávna: Někdy začátkem března 2024 vyšel článek v iDnes.cz s názvem „Z letadla vypouštějí chemikálie do mraků, takto v Emirátech vládnou dešti“. A píše se tam o tom, že tamější vláda vypouští z letadla, mimo jiné, oxid titančitý, aby způsobili více deště – asi tisíc hodin ročně. A prosím vás, v tomto videu se hovoří o tom, že už to praktikují dvacet let. Takže najednou vám takhle iDnes.cz podá tyto informace, ale bohužel už se nepozastavují nad tím, že oxid titančitý je podle WHO možný karcinogen 2B. Takže to tam normálně ve Spojených arabských emirátech vypouštějí, a nikdo se tomu nediví, nikdo to nesleduje.

A to je právě to, co jsem během mých studií zjistil, totiž, že v rámci různých částic se používají opravdu různé chemikálie, polymery, bakterie, a jsou na to různé patenty, různé studie, výzkumy, a bohužel se nad tím nikdo nepozastavuje.

Martina: Už jsme si tady o tomto tématu společně jednou povídali, takže naši věrní posluchači tuší. Máš představu, jak dlouho byly tyto informace shazovány ze stolu jako jednoznačně dezinformační, pomýlené?

Radovan Dluhý-Smith: Velmi dlouho. Já jsem o tom začal mluvit od asi od roku 2018, 2019, a kdykoliv jsem tohle téma otevřel, tak to bylo: Ne, ne, to není pravda, to je konspirace, co to je za blbost. Ještě, když se bavíme o Spojených arabských emirátech, tak bych zmínil studii z roku 2022, která hovoří o tom, že když se díváme na to, jaké mohou dopady ovlivňování počasí být, tak Spojené arabské emiráty mluví o tom, že díky ovlivňování počasí vzniká jakýsi bílý závoj, jakási šeď, takže už nevidíme modrou oblohu, nevidíme jasné sluníčko, a to je právě jeden z dopadů ovlivňování počasí ve Spojených arabských emirátech. To je oficiální studie.

Martina: A my vůbec nevíme, co to v biosféře a atmosféře dělá.

Radovan Dluhý-Smith: Přesně tak.

Všechny příspěvky s Radovan Dluhý-Smith

Diskuze:

 1. Poslání, které si vybral pan Radovan je marný boj, který nelze vyhrát. Může se snažit jakkoliv se vyhýbat slovům „konspirace“ nebo „chemtrails“ a snažit se svá tvrzení dokládat z oficiálních zdrojů armádních dokumentů i vědeckých studií, tupou většinu nikdy nepřiměje k tomu, aby se začala o tyto záležitosti zajímat a hledat pravdu. Ta se drží svého celoživotního přesvědčení: „Co nechci vidět, to zkrátka neexistuje!“
  Ale okomentovat to, co jej vůbec nezajímá, to zkrátka musí!

  K tématu „neexistujícího“ jevu související článek:
  Nedívejte se vzhůru, žádné chemtrails tam k vidění nejsou aneb Monoskop na obloze
  https://www.koronaprevrat.cz/l/nedivejte-se-vzhuru-neni-tam-nic-mimoradneho-k-videni-aneb-monoskop-na-obloze/

 2. Všem zapáleným diskutérům bych si dovolila objasnit, kdo je to BADATEL.
  Badatel není tvůrce pravdy , ale hledač pravdy, který věnuje čas studiu a zprostředkovává názory fundovaných vědců z celého světa, těm, které to zajímá a sami nemají ty možnosti.Aby zájemci o pravdu mohli použít svůj vlastní rozum /jak mimo jiné jeden z diskutujících doporučuje/ a v korektní diskusi se snažili k pravdě dopracovat. Badatel je zcela nezávislý a předkládá témata o kterých se momentálně veřejně nemluví . Ale jak se praví “kdo je připraven , není zaskočen!”
  Tak bych všem doporučovala zdrženlivost ve výrazech a 
  raději si něco z doporučených textů
  nastudovat.A pokud vás to nezajímá, tak se k tomu prostě nevyjadřujte ./ hlavně ne už staří kocouři/

 3. Pane Dluhý – Kováři, zjistil jsem, že u Martiny Kociánové dostane prostor úplně každý.
  Ale nemusím to ani poslouchat, ani číst. Jsem milovník SF literatury, ale tohle je míněno patrně jako prezentadce faktů. Takže nic.
  Podpis Dluhý mi říká, že mám jít jinam.

   1. To jste měl pane udělat hned po rozhovoru v jeho písemném přepisu.
    A já se tu nechodím s nikým hádat. Jenom to tu přestanu sledovat. Je to věc provozovatelů tohoto webu, nakolik se chtějí necha zatáhnout do divokých teorií.

    1. v písemném přepisu….vybírám, například

     „Ale k létajícím stříkačkám: Univerzita ve Washingtonu již několik let zkoumá…..doktor Murphy…“

     „prestižní vědecký časopis Nature v roce 2017 sdělil, že americká Agentura pro ochranu životního prostředí povolila vypouštění geneticky modifikovaných komárů ve dvaceti amerických státech. A podle stanice BBC v roce 2020 vláda na Floridě odsouhlasila vypouštění 750 000 000 geneticky modifikovaných komárů. A už i v Evropě máme projekt INFRAVEC, a od roku 2009 Evropská komise zkoumá možnosti geneticky modifikovaných komárů i v rámci Evropské unie.“

     „A musím upozornit, že chytrý prach se zkoumá od 90. let. Zde třeba uvedu profesora Pistera z univerzity v Berkeley, který byl jedním z tvůrců takzvaného chytrého prachu. On už v roce 1992 spolupracoval s americkou vojenskou laboratoří DARPA, kde se ho právě snažili vyvinout, a tento projekt byl nazván „Chytrý prach“.

     „A přidal bych pár studií: Například MIT – vážená instituce – Massachusettský technologický institut v Bostonu. Nedávno jsem četl článek, jak by chytrý prach mohl sledovat náš mozek. A když si tento článek přečtete, tak zjistíte, že v roce 2013 právě vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley objevili zcela nový způsob, jak pracovat s mozkem. A píší o tom, že tento chytrý neurální prach rozprášili na kůru mozkovou, a komunikovali s mozkem a s chytrým prachem pomocí ultrazvuku. Takže to byla univerzita v Berkeley. A mluvil jsem o Massachusettském technologickém institutu, což je další výzkum z roku 2018, kdy tamní výzkumníci vynalezli takzvané nanoboty, které bylo možné vypouštět do prostoru ve formě aerosolu….“
     atd….

 4. Po třetí větě, když jsem si přečetl „Epidemii, která nakonec vykázala nižší úmrtnost než chřipka“ jsem ty nesmysly přestal číst.
  V roce 2020 v Česku zemřelo na chřipku 135 lidí, na covid-19 10 539 lidí, v roce 2021 zemřelo na chřipku u nás 16 lidí, na covid-19 25 455 lidí. U covidu se ale za úmrtí na covid považovalo každé úmrtí nakaženého, abychom se tedy nedopustili stejného přehánění jako Rádio Universum je přiměřenější to porovnat se všemi úmrtími nakažených chřipkou, to je ročně asi 1 500 lidí.

  https://www.czso.cz/documents/10180/191186725/13020623001.pdf/8951595d-660a-4cc0-a3c0-f4278efa47bb?version=1.3

  1. jaka nahoda, ze nastupem covida kazdorocni chripka prakticky vsude vymizela, cink cink, jeste nezvoni na cimburi? Jednoduse to soupli do bot covid viru aby ten podvod dostal nejaky podklad, naprosta vetsina starych zemrelych nebyla pitvana takze tvrdit mohli cokoli.

   1. Byli tak označeni, protože jim vyšel pozitivně test na covid a než zemřeli, měli jeho příznaky. Pokud nevěříte, že lékař pozná příznaky nemoci a laboratoř virus, prosím uveďte na základě čeho byste označil příčinu nemoci. Virus chřipky se přenáší stejně, jako virus covidu-19, proto opatření proti covidu omezila i výskyt chřipky. Ukazuje to, že opatření, která měla omezit šíření viru byla částečně úspěšná. Jak ukazuje odkaz, který jsem dal výše, chřipka nevymizela, jen se snížil její výskyt.

    1. tak priznaky nemoci se od chripky v podstate nelisi, chripkovych kmenu je spoustu a covid je pravdepodobne jeden z nich. Jelikoz, prinejmensim v Zapadnich statech, nemocnice dostavaly prispevky na covid, je jasne ze doktori zvolili tu pro ne vyhodnejsi variantu. Take ze opatreni proti covidu neco omezila, rozhodne pred zavedenim lockdownu, je vice nez pochybne, i ockovani dale sirili nakazu. Chripka ale zmizela uz na pocatku. Jedno je vsak zcela jasne, ani kdyby pocet umrti vykazoval 1% nemohlo to byt duvodem k vyhlaseni pandemie, umirali prevazne stari a nemocni lide a casto se bez pitvy neda rict na co vlastne umreli.

     1. Já si myslím, že ani s pitvou se to často nedá jednoznačně rozdělit a není to ani nutné. Přesnější by bylo rozdělení na procenta, ale i kdyby covid přispěl k smrti jen 30%, pořád by bez něj mohl pacient nemoc překonat, nebo žít o rok déle. Opravdu nevím, jak jste přišel na to, že chřipka zmizela už zezačátku. Je to stejně jako covid sezónní onemocnění. První nemocní byli u nás diagnostikování v březnu, kdy chřipka začíná přirozeně ustupovat a první opatření a výzvy k nošení roušek u nás začali krátce nato. I staří a nemocní jsou pořád lidé.
      První roky byl covid spojen s kašlem tak typickým, že to každý poznal. Několik krátkých suchých zakašlání, delší pauza a pravidelné opakování. Od chřipky to poznal i naprostý laik.

   1. V úvodu se píše o úmrtnosti, vy to zaměňujete za smrtnost a v odkazu se píše, že úmrtnost na covid-19 je pravděpodobně větší než na chřipku. Plácáte tu páté přes deváté, pletete si pojmy, dáváte učené odkazy a nevíte co v nich je, typický dezinformační server.

 5. spam: Australie si prave uzakonila Digitalni ID.
  ‚Australia Post, banks and credit card operators will be among the first to utilise the system.‘

 6. P/řipadá mi to jako pohádkářství.
  Ale nakonec: Je dobře, že „blouzbnivci na šichh hor ještě nevymřeli.

 7. „Lidský mozek je hacknutelný pomocí chytrého prachu na mozkové kůře“

  Tak o tom nemuze byt pochyb, prinejmensim pokud jde o pana Dlouheho.
  Navrhuji zakoupit kvalitni smetacek a mozek neprodlene oprasit.
  Nebo si chytry prach jeste zacne myslet ze zabloudil do tlusteho streva, kdyz tam nasel to……… No copak tam asi mohl najit….. Moment, musim se honem jeste informovat na youtube nebo z nejake vedecke studie nejake „renomovane“ amrdolske UNI, co by to tak asi mohlo byt.

   1. pane Dlouhy prestante se zde ztrapnovat vy zrejme verite i na Jeziska, ocividne nevite jak se v Americe rozjizdi kariera a jak se delaji ksefty. Allan je skrabal ktery vypotil nekolik knih a rad se ukazuje pred kamerou a prodava holuby na strese, Firmu Dust network koupila firma Analog Devices , ktera bilancne zrovna moc nezari a provadi buyback vlastnich akcii aby zisk na jednu akcii vypadal ze roste a rozdelil se na mene akcii, podstatnou cast na dluh. Jejich dluhy od 2015 vyrostly zhruba petkrat a cash on hand se scvrkl na ctvrtinu, neni divu ze potrebuji prodavat mydlove bubliny. Podobne jako se prodava AI tak se prodava i chytry prach. Chteji hacknout lidsky mozek a pres dlouholeta mereni a monitorovani dodnes nevi jak funguje, spravneji co si clovek mysli, vedi maximalne ktera cast mozku kontroluje treba rec a ktera jiste organy, to je vsechno. Podobne se prodavala autonomne rizena auta bez ridice, nez to parkrat bouchlo a bylo ticho po pesine. Suma sumarum v Americe se prodavaji Karlstejny na bezicim pasmu. Vase nabozenska vira v US univerzity je primo zabavna, nechapete ze tam jede vsechno pres nakup vedcu padelanym obezivem. Pokud rozumite nemcinu pustte si doc ARTE TV : Cholesterin der grosse bluff, desitky let korumpovani mediciny pro profit koncernu, podobne to je s klima saskarnou. Kdyz si mohou koupit cele kongresy, proc ne take vedce. Prestante cist debilni studie korupcniku a zapnete vlastni hlavu.Kdyz si pustite kterykoli tv kanal v Evrope nebo USA neuplyne pul hodiny aby v tom nebyla skryta promyvacka na klima nebo jejich jine agendy,kdyby jejich tvrzeni byla pravda, nemuseli by vyhazovat miliony za propagandu.

    1. Děkuji za Váš názor. Jedná se o faktické nformace. O možnostech manipulace lidskéího mozku již dlouho píše a prezentuje také např. profesor James Giordano (publikoval stovky článků a x knih, spolupracoval s DARPA)…. pro mě mají mnohem větší váhu, než to co píšete Vy…https://www.youtube.com/watch?v=N02SK9yd60s&t=2296s

     1. spise to co Vy za fakta povazujete, jelikoz nechapete soucasny monetarni system a jeho dusledky v prakticky vsech spolecenskych sferach, nedokazete si predstavit ze tihle tisickrat vyznamenani vedci mohou byt zkorumpovani. Pravidlem prave ruky, at uz jde o umelce vedce nebo politicke tajtrliky, je ze cim vice medaili a vyznamenani obrzeli, tim vice jsou napojeni na vladni zkorumpovane struktury a lzou i mezery mezi pismenama. Pokud jde o vedeckou ekonomii, coz samo o sobe je oxymoron, je hlavnim kriteriem pro obdrzeni „Nobelovky“ obrezany fogl, kdyz se podivam jake mentalni matohy to uz obdrzely, nemusim dlouho studovat abych vedel ze to neni omezeno na ekonomii. Nejpozdeji od doby kdy doslo k demonetizaci zlata nastoupil marketing, kde vubec nehraje roli kvalita produktu,pologramotnemu americkemu stadu lze prodat cokoli, i kartacek na zuby bezzubemu.Amerika je jedna velka Potemkinska vesnice, jejich technologicka uroven neni ani zdaleka takova jakou predstiraji, jejich infrastruktura je v zoufalem stavu, na vetsine baraku tam bimbaji el. kabely, baraky pri silnejsim vetriku odleti do dalky, mosty jsou na spadnuti,atd . Tech par vykonnych mozku, ktere tam maji je vetsinou importovano z Asie nebo Evropy, protoze jejich skolstvi je umyslne nastaveno aby chrlilo pologramotne simpanze, cist a psat umi nejmene 30% Amrdolu na urovni 2.nebo 3. tridy. Ty Vase linky na udajne kapacity si dejte zaramovat, zadne studie ani linky nenahradi logicke mysleni a to je pro Vas nedostatkove zbozi, vy holdujete novodobemu nabozenstvi. Mimochodem, na manipulaci mozku neni treba zadny chytry prach, na to staci nablbla TV a ze o tom pise nejaky Vas guru uz roky je asi tak platne jako koupit mrtvole zimnik.

     2. mimochodem, kdyby na tom vasem chytrem prachu byla nejaka sance ze to bude fungovat, explodoval by hned po prevzeti te firmy kurs akcii Analog devices nejmene 20x , tajtrlici na Wall streetu radeji riskuji ztraty nez aby si nechali ujet vlak, nazorne priklady dot.com , AI nebo klima hysterie.

Napsat komentář